piątek , 24 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Grodków: Więcej pieniędzy na wymianę pieców

SONY DSC

Samorząd w tym roku zabezpieczył 250 tys. zł na ten cel.

W poprzednim roku gmina Grodków po raz pierwszy uruchomiła program, w ramach, którego dopłacała mieszkańcom do wymiany starego ogrzewania na bardziej nowoczesne. Na ten cel wykorzystano kwotę 150 tysięcy złotych. Zainteresowanych było więcej, niż dostępnych środków.

– Do tutejszego urzędu w minionym roku wpłynęło 68 wniosków od mieszkańców gminy o udzielenie dotacji. Umowę na udzielenie dotacji zawarłem z 35 osobami, aż do wyczerpania całkowitej kwoty 150 tys. zł – informuje Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa. – Wnioski pozostałych mieszkańców nieuwzględnione w roku 2017 z powodu wyczerpania środków finansowych, zostaną zrealizowane w pierwszej kolejności w roku 2018. W projekcie budżetu na 2018 rok zaplanowano na dofinansowanie wymiany pieców na proekologiczne kwotę 250 tys. zł.

Dofinansowanie otrzymają grodkowianie, którzy w budynku bądź lokalu ograniczą emisję zanieczyszczeń do powietrza i zainstalują nowe źródło ciepła. Dotacje są objęte wydatkami poniesionymi w roku kalendarzowym, w którym złożono wniosek o dofinansowanie. Wnioskodawca może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 40% poniesionych kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 5 tysięcy złotych.

Check Also

Wspieramy strażaków. Przyjdź na piknik

W najbliższą niedzielę 26 maja odbędzie się piknik kulinarny, podczas którego będą zbierane środki na …