czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Grodków: Wkrótce ruszy rozbudowa Komendy PSP

SONY DSC

Straż pożarna zainwestuje ponad dwa miliony złotych w budynek i sprzęt.

Do 2020 roku obiekt strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie przy ul. Słowackiego przejdzie gruntowny remont. Będą nowe garaże. Również w planach jest termomodernizacja budynku. Remont jest konieczny, bowiem stary budynek pamięta jeszcze czasy przedwojenne.

– Nasze garaże w chwili obecnej nie spełniają żadnych wymogów BHP, sprzętu nam przybywa i jest w tym miejscu po prostu ciasno – przyznaje mł. bryg. Arkadiusz Margoszczyn, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie. – Również chcemy odnowić budynek, który nie spełnia wymogów niskoemisyjnych.

Grodkowscy strażacy realizują coraz więcej zadań, często, jako pierwsi pojawiają się na miejscu zdarzeń drogowych, które mają miejsce m.in. na autostradzie A4. Jednak wciąż brakuje odpowiedniego sprzętu drogowego, który przyspieszyłby działania ratownicze.

– Oprócz inwestycji w budynki ustawa przewiduje także możliwość przeznaczenia dodatkowych środków na zakup sprzętu dla danej jednostki PSP. Po cichu liczymy i mamy taką nadzieję, że uda się w końcu wymienić nasz najstarszy samochód Jelcz, który rozpoczął już 21 rok służby – dodaje Margoszczyn.

Oprócz środków własnych na realizację tych zadań straż pożarna przeznaczy dotację pozyskaną z budżetu państwa. Planowany koszt tej inwestycji to około 2, 10 mln złotych. W ramach rządowego programu modernizacji Państwowej Straży Pożarnej na Opolszczyźnie zaplanowano jeszcze remonty obiektów w Kędzierzynie-Koźlu i Opolu.

 

Check Also

Referendum strajkowe w grodkowskich szkołach

Dziś zakończy się głosowanie w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodków. Wydano 480 kart, na …