piątek , 6 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Grodków wybierze przewoźnika, który dowiezie mieszkańców sołectw do miasta

Radni przyjęli uchwałę dotyczącą sieci transportu publicznego. Wkrótce poznamy przewoźnika, który ułatwi naszym mieszkańcom przemieszczanie się po terenie gminy Grodków.

Samorząd przyjął plan wykonywania przewozów o charakterze użyteczności publicznej, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2018 roku. Nowy przewoźnik wyłoniony w drodze konkursu będzie musiał dowozić mieszkańców na trasach: Grodków – Wierzbnik przez Tarnów Grodkowski, Lipową, Osiek Grodkowski i Przylesie Dolne; Grodków – Jeszkotle przez Lubcz i Gnojną; Kobiela – Jaszów przez Strzegów i Bogdanów oraz Grodków – Żelazna przez Tarnów Grodkowski, Golę Grodkowską, Lipową i Osiek Grodkowski.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Grodkowie, która odbyła się 15 lutego złożono wniosek o poszerzenie tej sieci transportu publicznego o nowe trasy.

– Chciałbym, aby ten plan uwzględniał także sołectwa Kopice i Więcmierzyce, bo to są jedne z największych miejscowości w naszej gminie, które w tej uchwale zostały pominięte – podkreślił radny Paweł Byjos.

Teraz samorząd będzie analizował koszty tego przedsięwzięcia i możliwości powiększenia siatki połączeń. Burmistrz Grodkowa będzie musiał także zdecydować czy umowa z wybranym operatorem będzie dotyczyła całej sieci, kilku bądź oddzielnie każdej z linii komunikacyjnej.

Check Also

38. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce [Zapowiedź]