piątek , 6 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Grodków zaprasza na VII edycję Handball Festival

W najbliższą sobotę 27 maja na czterech arenach sportowych w Grodkowie rozgrywany będzie VII Handball Festival.

Zostanie rozegranych kilkadziesiąt spotkań piłki ręcznej. Gościć będziemy m.in. drużyny z Jabłonki, Kamieńca Ząbkowickiego, Oławy, Ziębic, Tułowic, Pietrowic, Kłodzka, Wrocławia, Krapkowic, Legnicy, Opola oraz z duńskiego miasta Skamby.

Handball Festival jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, która ma na celu m.in. wymianę doświadczeń i popularyzację gry w szczypiorniaka wśród dzieci i młodzieży.

– Piłka ręczna jest dyscypliną sportową, której tradycja w naszym mieście jest bardzo długa. Dlatego już od 7 lat organizujemy święto szczypiorniaka w Grodkowie – mówi Marek Kwiatkowski, współorganizator festiwalu.

Mecze przez cały dzień od godz. 9.00 będą rozgrywane na czterech obiektach: Hali Sportowej LO im. Zdzisława Zielonki przy ul. Sienkiewicza, Hali Sportowej OKiR przy ul. Klubowej oraz na boiskach wielofunkcyjnych – ORLIK obok szkoły podstawowej nr 3 w Grodkowie i ZSR CKP przy ulicy Krakowskiej.

Spotkania będą rozgrywane w dziewięciu kategoriach wiekowych. Na parkietach zobaczymy zarówno młodzież, jak i seniorów a także oldbojów. W meczach pokazowych zaprezentują się byli i obecni zawodnicy I-ligowego klubu UKS Olimp Grodków oraz seniorki z Krapkowic.

Organizatorami sportowych zmagań jest OKiR Grodków oraz UKS „Olimp” Grodków.

Check Also

38. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce [Zapowiedź]