środa , 17 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Grodków zmieni swój herb. Magistrat ogłosił konkurs

SONY DSC

Gmina Grodków będzie miała nowe barwy. Zmieni się nie tylko herb, ale także flaga i pieczęć.

Według heraldyków herb Grodkowa powinien być bardziej wzbogacony, a flaga musi być zgodna z kolorystyką herbu.

– Padła sugestia, że barwy Grodkowa powinny być biało-czerwone, a na obecnej fladze jest jeszcze kolor żółty, którego nigdzie wcześniej nie było. Stąd konieczne są zmiany i z tym tematem muszą się zmierzyć projektanci, którzy wystartują w konkursie – informuje Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Magistrat ogłosił konkurs na opracowanie projektów graficznych trzech symbolów gminy Grodków. W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i ma za sobą doświadczenie heraldyczne, (co najmniej jeden herb pozytywnie zaopiniowany przez resort i wdrożony przez jednostkę zamawiającą). Chętni mogą zgłosić maksymalnie po 2 projekty każdego symbolu, które będą nawiązywały do historii gminy Grodków oraz będą zgodne z zasadami heraldyki i miejscowej tradycji. Na zgłoszenia konkursowe zamawiający czeka do 31 sierpnia tego roku. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 2 tysiące złotych brutto.

Obecnie radni pracują nad zmianą statutu gminy Grodków, który określa wzory herbu, pieczęci i flagi. Aby uchwała mogła wejść w życie, wcześniej radni muszą uwzględnić decyzję komisji heraldycznej działającej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, która zaopiniuje nowe barwy Grodkowa wybrane w konkursie. Obecny herb Grodkowa jest używany od 1990 roku, nowe godło zatwierdzone przez heraldyków ma być wprowadzone już na stałe.

Check Also

Grodkowskie Lato Organowe 2019 [Film]

Zobacz skrót koncertu organowego, który miał miejsce w niedzielę 14 lipca w kościele św. Michała …