czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Grodkowianie jadą na Mistrzostwa Polski do Kalisza

Nasi szczypiorniści powalczą na zawodach Masters, które zostaną rozegrane na czterech halach już w najbliższy weekend 26-27 maja.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przyznał organizację Mistrzostw Polski Masters 2018 klubowi KPR „Szczypiorno” Kalisz oraz Stowarzyszeniu Szczypiorniaka. W dniach 26-27 maja w Kaliszu o zwycięstwo powalczy ponad 40 zespołów z całej Polski. W sumie do stolicy polskiego szczypiorniaka przyjedzie prawie 650 zawodniczek i zawodników. Mecze będą rozgrywane na czterech obiektach: Hala Arena – ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24, Hala Sportowo-Widowiskowa w Gołuchowie – ul. Czartoryskich 53, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich – ul. Wodna 11-13, Szkoła Podstawowa nr 10 – ul. Karpacka 3.

 

Z Grodkowa wyruszają aż dwie drużyny oraz rodzynek – jedna kobieta.

W kaliskiej Arenie zobaczymy mężczyzn, którzy rywalizować będą w kategorii wiekowej 45+. Do grupy B trafił KWS Grodków, który zagra z gospodarzami zawodów KPR Szczypiorno Kalisz oraz podejmować będzie Kwidzyn Masters i OBHT Świdnica.

W tej samej hali na bramce zobaczymy grodkowiankę Monikę Caputę, która będzie grała dla Zagłębia Lubin Masters, w kategorii wiekowej kobiet 33+.

Z nadziejami na zawody do wielkopolskiego miasta wyrusza także młodsza grupa oldbojów 4 Ever Young Grodków.

– Cały czas przygotowujemy się do tych mistrzowskich zmagań. Regularnie trenujemy, rozgrywamy sparingi z juniorami i KWS-em, a także bierzemy udział w ogólnopolskich turniejach – mówi Dariusz Galus, zawodnik 4 Ever Young Grodków. – Trafiliśmy na bardzo mocną grupę, w której zobaczymy także grających obecnie zawodowo zawodników ligowych zespołów. Natomiast my stawiamy cały czas na swoich miejscowych zawodników.

4 Ever Young Grodków również trafił do grupy B, w której wystąpią: ChKS Łódź Oldboys Team, Kwidzyn Masters i Oldboys Górnik Złotoryja. Mecze mężczyzn w kategorii 35+ zostaną rozegrane na hali Zagorzynek – SP nr 10 w Kaliszu.

Wyniki i harmonogram spotkań można znaleźć na stronie organizatora – http://mpmasters2018.pl

Check Also

Derby Opolszczyzny. ASPR Zawadzkie vs Olimp Grodków