czwartek , 22 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Grodkowianie oddają swoje włosy dla dzieci chorych na raka

w1 (Kopiowanie)

Od kilku dni w grodkowskich zakładach fryzjerskich trwa zbiórka włosów na peruki dla dzieci po chemioterapii.

Do akcji „Włosem w raka” organizowanej przez nyskie Stowarzyszenie „Mówimy NIEboRAKOWI” przystąpił salon fryzjerski URODA. Zmieniając fryzurę możemy wykonać bezcenny gest w stronę dzieci walczących z rakiem. Wystarczą dobre chęci, to nic nie kosztuje!

– Postanowiliśmy włączyć się w tą akcję, bo warto bezinteresownie pomagać – mówi Natalia Walczak z Salonu Fryzjerskiego „Uroda”. – Na razie jesteśmy jedynym grodkowskim salonem, który wspiera Fundację z Nysy. Mamy jednak nadzieję, że z dnia na dzień tych salonów będzie przybywać. Ważne, by jak najwięcej osób dowiedziało się o akcji „Włosem w raka”.

W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych. Wystarczy udać się do jednego z dwóch zakładów fryzjerskich w centrum Grodkowa. Można także umówić się na wizytę pod numerem telefonu 77 415 44 83. Minimalna długość włosów na perukę powinna wynosić 25 cm. Pracownice salonu zbierają włosy i wysyłają je do siedziby fundacji. Darczyńcy w zamian mogą liczyć na bezpłatne profesjonalne strzyżenie, a także otrzymają pamiątkowy dyplom.

Do tej pory w Grodkowie do akcji przystąpiło 48 osób.

Włosy głównie oddawały dziewczynki i młode kobiety. W sumie przez kilka dni zebraliśmy blisko 13 metrów włosów – podkreśla Natalia Walczak.

Utrata włosów, to skutek uboczny chemioterapii. W trakcie leczenia fatalne samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną.

Nyska fundacja „Mówimy NIEboRAKOWI” pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka, poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i samopoczucie chorego.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …