piątek , 6 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Grodkowianie pobiegną Tropem Wilczym. Utrudnienia w centrum Grodkowa

W niedzielę 26 lutego na terenie Grodkowa odbędzie się V edycja biegu poświęconego pamięci Żołnierzom Wyklętym.

Imprezę sportową dla 120 uczestników organizuje Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego. Biuro zawodów będzie się znajdowało w Ratuszu, w siedzibie NSZZ Solidarność. Do godz. 11.30 wydawane będą pakiety startowe. Bieg rozegrany zostanie w dwóch dystansach. O godz. 12.00 z Rynku wystartują uczestnicy biegu na odległość 1963 m, pół godziny później wystartują grodkowianie, którzy do pokonania będą mieli 5 kilometrów.

Na czas biegu należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na jezdniach publicznych, które mają potrwać ponad godzinę. W godzinach 12.00-13.15 należy omijać ulice: Krakowska, Reymonta, Elsnera, Zawadzkiego, Rynek oraz rondo im. Solidarności. Zamknięte zostaną wyjazdy z ulic: Grunwaldzka, Opolska, Moniuszki i Szpitalna. Biegaczy spotkamy także w parku miejskim „Cegielnia”. Z trasą obydwóch biegów można się zapoznać na poniższych mapach.

Na godz. 13.30 zaplanowano rozdanie nagród, dyplomów i medali. Informacji o objazdach udzielać będą harcerze oraz policjanci.

Głównym organizatorem biegu w całej Polsce jest Fundacja Wolność i Demokracja. W 240 miejscowościach pobiegnie około 60 tysięcy osób. Bieg jest częścią narodowych obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych, a jedna z konkurencji sportowych odwołuje się do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Check Also

38. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce [Zapowiedź]