wtorek , 21 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Grodkowianie walczą o marszałkowskie pieniądze

Od mieszkańców teraz zależy, czy poprawi się ich bezpieczeństwo a ich dzieci spędzą aktywnie wakacje. Głosy są zbierane do 29 kwietnia.

W II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego znalazły się trzy zadania o zasięgu powiatowym zgłoszone przez pomysłodawców z terenu gminy Grodków.

Radny Tomasz Zeman zgłosił projekt zatytułowany „Moje serce w dobrych rękach”. W ramach tego zadania ma nastąpić poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego, gdyż Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Grodków: OSP Bąków, OSP Gałązczyce, OSP Gnojna, OSP Jędrzejów, OSP Kolnica, OSP Lipowa, OSP Młodoszowice, OSP Starowice Dolne, OSP Tarnów Grodkowski, OSP Wierzbnik będą mogły udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach zatrzymania krążenia. Ponadto 2 szt. defibrylatorów mają się znaleźć na osiedlach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie (miejsca ogólnodostępne), gdzie również zwiększy się bezpieczeństwo zdrowotne. Projekt przewiduje również zakup defibrylatora do ćwiczeń w ilości 1 szt., który trafi do OSP w Tarnowie Grodkowskim i będzie służył do prowadzenia ćwiczeń, udoskonalania umiejętności, szkolenia mieszkańców gminy Grodków.

Podobny projekt również w sferze zdrowotnej zgłosił Zespół Szkół Rolniczych w Grodkowie. Tutaj pomysłodawcy chcą pozyskać środki na zakup jednej sztuki defibrylatora oraz przeprowadzenie kursów pierwszej pomocy przedmedycznej BLS/AED dla tysiąca osób.

Warto także zapewnić wolny czas dzieciom podczas wakacji. UKS Olimp Grodków walczy o fundusze, które mogą być przeznaczone na organizację letniego, sportowo-rekreacyjnego wypoczynku i zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży. Celem długofalowym jest poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży, rozwijanie ich zdolności psychofizycznych.

O tym, który projekt wygra i otrzyma dofinansowanie zależy tylko i wyłącznie od naszych mieszkańców. Głosować można do 29 kwietnia osobiście bądź elektronicznie. Należy wypełnić formularz na stronie internetowej – www.opolskie.pl lub wypełniony formularz wysłać na adres – ul. Piastowska 14, 45-082 Opole, z dopiskiem „Marszałkowski Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”.

Więcej szczegółów o projektach i budżecie znajdziecie TUTAJ

Check Also

Zagadkowy Grodków – gra terenowa

Izba Pamięci Ziemi Grodkowskiej przygotowała dla mieszkańców oraz wszystkich chętnych do zwiedzania Grodkowa nową atrakcję: …