czwartek , 21 Czerwiec 2018
Z ostatniej chwili

W Grodkowie ponad dwieście osób pobiegło „Tropem Wilczym” [Wideo, dużo zdjęć]

Ponad 240 amatorów i zawodowców wzięło udział w drugiej grodkowskiej edycji imprezy „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zawody odbyły się w niedzielę. Dystans 5 kilometrów najszybciej pokonał Piotr Piotrowski z Włodar (gm. Korfantów).

Start i metę wyznaczono na grodkowskim Rynku. Uczestnicy do wyboru mieli dwa biegi: na dystansie rodzinnym o długości 1963 metry (długość to symboliczne nawiązanie do roku śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka pseudonim „Lalek”) oraz na dystansie 5 kilometrów. Obie trasy wyznaczono ulicami Grodkowa oraz drogami w Tarnowie Grodkowskim. W zawodach wzięło udział ponad 240 osób.

Na dystansie 5 kilometrów najlepszy okazał się Piotr Piotrowski z Włodar. Mieszkaniec gminy Korfantów trasę pokonał w 17 minut i 39 sekund. – Tremy nie było, ponieważ uprawiam ten sport już kilkanaście lat. Obecnie nie jestem w jakiejś najwyższej formie, ale nie było też źle, po za urazem, który przytrafił mi się podczas biegu. Na jednej z dróg wpadłem w dziurę i kostka mi uciekła, ale siła charakteru była mocniejsza, dzięki temu udało mi się dobiec do końca – powiedział Piotr Piotrowski.

Drugie miejsce zajął Paweł Białowąs z Oławy – 17 minut i 44 sekundy. Z trzecim wynikiem bieg ukończył Krzysztof Pruciak także z Oławy – 18 minut i 6 sekund.

W gronie pań bezkonkurencyjna okazała się Anna Waliduda z Wierzbnika, z czasem 21 minut i 2 sekundy. Na drugiej lokacie znalazła się Elżbieta Roman z Brzegu – 22 minuty i 28 sekund. Trzecie miejsce zajęła Justyna Tarnogórska z Żłobizny – 23 minuty i 27 sekund.

Check Also

Sołectwo Lipowa zaprasza na gminne zawody strażackie

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zaplanowano na najbliższą niedzielę, 24 czerwca. Zobacz program imprezy.