czwartek , 27 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Grodkowscy radni zarobią więcej

Wraz ze wzrostem najniższej krajowej wzrosły diety gminnych radnych.

W gminie Grodków wynagrodzenie 15 radnych uzależnione jest od minimalnego wynagrodzenia o pracę. Jego wzrost z 1 850 zł brutto na dwa tysiące złotych spowodował, że diety radnych gminnych automatycznie wzrosły. Podwyżki w tym roku wyniosły od 52 do 120 zł netto.

Najwięcej zarobi przewodnicząca Rady Miejskiej w Grodkowie Jadwiga Demska, co miesiąc może liczyć na 1 600 zł, czyli 80% minimalnego wynagrodzenia. Jej zastępcy otrzymają dietę w wysokości 1000 zł. Zyskają także przewodniczący stałych komisji rady, którzy miesięcznie zarobią 900 zł. Szeregowy radny za udział w sesjach i posiedzeniach komisji otrzyma 700 zł.

Dieta radnego jest zmniejszana w przypadku nieobecności na sesji o 150 zł oraz za nieobecność na posiedzeniu komisji o 100 zł.

Jednak to nie koniec podwyżek. Na ostatniej sesji w minionym roku członkowie Rady Miejskiej w Grodkowie postarali się o znaczną podwyżkę dla jednego z radnych. Zmianie uległa uchwała z dnia 21 grudnia 2014 roku, dotycząca wysokości i zasad przyznawania diet, w której dodano następujący zapis – „Radnemu pełniącemu funkcję opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grodkowie przysługuje dodatkowa, zryczałtowana dieta miesięczna w wysokości 300 zł”. W bieżącej kadencji rady taką funkcję pełni Paweł Birecki. Za uchwaleniem tej podwyżki zagłosowało 12 radnych a trzech wstrzymało się od głosu

Check Also

Świętujmy razem podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich!

Sięgnęliście po unijne dotacje i odnieśliście sukces? Wspaniale! Teraz pozwólcie, by dowiedzieli się o tym …