piątek , 21 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Grodkowscy uczniowie zaprotestowali przeciwko zmianom klimatycznym [Zdjęcia]

Po raz pierwszy w Polsce dzisiaj odbywa się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Do tej akcji przyłączyło się około 30 uczniów z grodkowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstań Śląskich.

Młodzież udała się na ekologiczne wagary. Pod opieką nauczyciela przez blisko 2 godziny spacerowała ulicami Grodkowa niosąc transparent, na którym widniało hasło – „Nie podnoście nam temperatury”. Uczniowie rozdawali także mieszkańcom ulotki informujące o tym proteście.

– Chcemy poprzez tą akcję uświadomić naszych mieszkańców, jakie niekorzystne zmiany panują teraz na świecie. Zwracamy uwagę na to, jakie są skutki globalnego ocieplenia a także zanieczyszczenia powietrza. Jest to ważne, by zadbać o to środowisko, w którym teraz żyjemy – mówi Katarzyna Wołk-Łaniewska, uczennica grodkowskiego ogólniaka.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to pomysł 16-letniej Grety Thunberg ze Szwecji, która obserwowała falę upałów i pożarów w tym kraju. Nastolatka domagała się od władz szwedzkiego rządu wprowadzenia zmian prawnych i przestrzegania ustaleń środowiskowych. Co piątek opuszcza lekcje, by zaprotestować przeciwko zmianom klimatycznym. Młodzi ludzie na całym świecie są coraz bardziej świadomi faktu, jak środowisko i klimat przekłada się na przyszłość naszej planety.

 

Check Also

Utrzymanie i konserwacja terenów zieleni miejskiej na lata 2020-2022

Do 25 lutego, godz. 10.00 magistrat czeka na oferty firm, które w najbliższych dwóch latach …