poniedziałek , 25 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Grodkowska Straż Miejska ma nowe auto

Nowy samochód trafił do Straży Miejskiej w Grodkowie. Nabytek to Dacia Dokker. Kosztował ponad 53 tysiące złotych, a został zakupiony przez Urząd Miasta Grodkowa. Pojazd przekazano już strażnikom.

Pod koniec ubiegłego roku radni zabezpieczyli w budżecie środki na pozyskanie nowego pojazdu dla funkcjonariuszy. W opolskiej firmie „Vip Car” zakupiono nowy samochód typu KOMBIVAN. Koszt auta to 53 259, 00 zł. Nowa dacia dokker ma standardowe wyposażenie wzbogacone o belkę sygnalizacyjną na dachu i radiostację, jest też oznakowana zgodnie z przepisami dotyczącymi oznaczeń pojazdów Straży Miejskiej.

– Nowe auto jest praktyczne i wielofunkcyjne. Jest dostosowane do naszych potrzeb związanych zarówno z miejscem dla pasażerów, jak i przestrzenią ładunkową – informuje Paweł Borkowski, komendant Straży Miejskiej w Grodkowie. – Strażnicy wykorzystywać będą samochód do patroli i interwencji na terenie gminy Grodków oraz do realizacji zadań ustawowych.

Natomiast fiat panda zostanie przekazany na cele realizacji świadczeń opieki zdrowotnej nocnej i świątecznej dla mieszkańców Gminy Grodków.

Check Also

Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny

Dzięki akcji skorzystasz z setek atrakcji turystycznych w wyjątkowych cenach – niższych aż o 50%. …