poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

Grodkowskie szkoły zyskały nowoczesny sprzęt komputerowy

Nowoczesny sprzęt komputerowy trafił do szkół podstawowych w Kolnicy i Gnojnej, które wspólnie realizują projekt „Opolszczyzna – Multikulti”. Na jego realizację pozyskano środki w ramach drugiej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysł dyrektorów dwóch grodkowskich placówek oświatowych spotkał się z dużym uznaniem mieszkańców w subregionie obejmującym powiat brzeski i nyski. W głosowaniu nad przyznaniem środków na realizację tego zadania zdobyli aż 3755 głosów.

– Poprzez ten projekt chcemy zapoznać naszych uczniów z lokalnymi tradycjami i historią ich małych ojczyzn a także zaplanować działania tak, aby w ich realizację włączyło się jak najwięcej osób, co korzystnie wpłynie na integrację środowisk lokalnych – wyjaśnia Barbara Pawlik-Szczepaniak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Gnojnej. – Również zostaną zorganizowane wycieczki dla naszych uczniów do Brzegu i Opola a dorośli będą mogli uczestniczyć w spotkaniu na temat historii regionu.

Oprócz sprzętu komputerowego szkoły pozyskały także drukarki laserowe, materiały papiernicze, aparaty fotograficzne, stroje teatralne i ludowe oraz oświetlenie do przedstawień teatralnych. Podsumowanie całego projektu zaplanowano na 13 maja.

Check Also

Łabędź przy tamie w Więcmierzycach. Akcja strażaków

Około godz. 17.20 grodkowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o łabędziu, który wylądował w jednym z basenów …