piątek , 28 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Grodkowskie szkoły zyskały nowoczesny sprzęt komputerowy

Nowoczesny sprzęt komputerowy trafił do szkół podstawowych w Kolnicy i Gnojnej, które wspólnie realizują projekt „Opolszczyzna – Multikulti”. Na jego realizację pozyskano środki w ramach drugiej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysł dyrektorów dwóch grodkowskich placówek oświatowych spotkał się z dużym uznaniem mieszkańców w subregionie obejmującym powiat brzeski i nyski. W głosowaniu nad przyznaniem środków na realizację tego zadania zdobyli aż 3755 głosów.

– Poprzez ten projekt chcemy zapoznać naszych uczniów z lokalnymi tradycjami i historią ich małych ojczyzn a także zaplanować działania tak, aby w ich realizację włączyło się jak najwięcej osób, co korzystnie wpłynie na integrację środowisk lokalnych – wyjaśnia Barbara Pawlik-Szczepaniak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Gnojnej. – Również zostaną zorganizowane wycieczki dla naszych uczniów do Brzegu i Opola a dorośli będą mogli uczestniczyć w spotkaniu na temat historii regionu.

Oprócz sprzętu komputerowego szkoły pozyskały także drukarki laserowe, materiały papiernicze, aparaty fotograficzne, stroje teatralne i ludowe oraz oświetlenie do przedstawień teatralnych. Podsumowanie całego projektu zaplanowano na 13 maja.

Check Also

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na terenie Gminy Grodków na 2020 rok

Zobacz, kiedy firma Komunalnik odbierze odpady komunalne na terenie gminy Grodków.