środa , 29 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Highway Hero zachwyciło publiczność

master20 (Kopiowanie)

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi przybyło do Polskiej Nowej Wsi.

Żar lał się z nieba, a moc atrakcji przyciągnęła odwiedzających i wystawców z całej Europy.

Opolszczyzna była europejską stolicą pojazdów tuningowanych. Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck już po raz jedenasty zorganizowano na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice.

Na tegoroczną wystawę przybyło około 450 pojazdów z całej Europy, wśród których mogliśmy oglądać: stuningowane ciężarówki, samochody dostawcze i osobowe, maszyny budowlane, pojazdy służb ratowniczych oraz motocykle.

– Wśród kilkuset wystawionych ciężarówek można było zobaczyć też takie, które do tej pory nie przyjeżdżały na nasz zlot. Gościliśmy m.in. fascynujący pojazd z Finlandii – zaznacza Aleksandra Donocik, organizator zlotu.

Podziwiać można było prawdziwe dzieła sztuki, ręcznie wymalowane pojazdy, wyposażone w nowoczesne systemy audio-wideo. W tym roku przeważały motywy filmowe. Na niektórych samochodach pojawiły się rysunki przedstawiające znane postacie z seriali: „Minionki” czy „Scooby Doo”.

Publiczność zachwycił fiński Mercedes-Benz nazwany „Highway Hero”. Prace nad upiększaniem tego pojazdu trwały ponad dwa tysiące godzin. Wykonanie zielonej ciężarówki zostało dokładnie przemyślane.

– Odnaleźć możemy na niej m.in. wizerunek amerykańskiej kelnerki i zdjęcie przedstawiające Jusso Lehtinen – fina stale przemierzającego kanadyjskie trasy. Ukazana jest też gwiazda country – John Cash. Natomiast postać kierowcy – kobiety,  a dokładnie Lisy Kelly znanej z programu Ice Road Truckers emitowanego na TVN Turbo dodaje ciężarówce zadziorności – dodaje Donocik.

Na placu wystawione zostały takie marki pojazdów, jak: Volvo, Daf, Scania, Man i Mercedes, które należą do europejskich firm specjalizujących się w spedycji i międzynarodowym transporcie.

Uwagę zwiedzających przykuły także pojazdy militarne należące do Opolskiego Stowarzyszenia 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Na krótkim odcinku chętni mogli przejechać się czołgiem lub wojskową amfibią.

Pojazdy zachwycały nie tylko pięknymi rysunkami, ale także wyposażeniem wewnątrz. W środku stuningowanej ciężarówki możemy zobaczyć: wnętrza wykończone ręcznie szytą skórą, ekrany LED, telewizory, łóżko, wysokiej klasy sprzęt audio-wizualny czy profesjonalne oświetlenie. W sobotni dzień 18 lipca odbyło się spektakularne widowisko „Light Show”, czyli nocny pokaz nietuzinkowego oświetlenia wszystkich ciężarówek uczestniczących w zlocie. Kierowcy prezentowali zwiedzającym, jak działa oświetlenie w takim pojeździe i jak gra muzyka. Ciężarówki, które prezentowały się na tegorocznym zlocie, normalnie pracują, poruszając się codziennie po europejskich drogach.

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …