poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

Ich Troje do Opola powróciło w wielkim stylu [Zdjęcia]

Znakomitą frekwencją cieszył się sobotni koncert urodzinowy Michała Wiśniewskiego, grupy Ich Troje i ich przyjaciół. Zobaczcie ZDJĘCIA Z KONCERTU.

Fani łódzkiej formacji tuż przed koncertem ustawiali się w długiej kolejce, by wejść do amfiteatru. Na scenie, jak za starych dobrych czasów nie zabrakło barwnych kostiumów, rekwizytów, akrobacji i zespołu baletowego.

Podczas 2,5-godzinnego koncertu artyści zaprezentowali swoje największe przeboje, dzięki, którym na opolskiej estradzie zyskali popularność.

– Bardzo długo mnie na tej scenie nie było. Przez chwilę nie mogłam śpiewać, bo wzruszenie trochę mi zatykało głos – mówi Justyna Majkowska, była wokalistka Ich Troje. – Ten koncert był dla mnie wielką frajdą, to takie przypomnienie tego, co było kiedyś, a to były fajne czasy. Zaskoczona byłam taką frekwencją. Świadczy to tylko o tym, że ludzie nadal tęsknią za Ich Troje.

Lider Ich Troje, który na scenie występuje już 30 lat pokazał, że można zrobić koncert bez podziałów politycznych i transmisji w telewizji, który zgromadzi komplet widzów. Mało który zespół czy artysta przyjeżdżający w ostatnich latach do opolskiego amfiteatru przyciągnął tylu fanów.

– Zarówno za jednych, jak i za drugich czasów festiwalowych, przez te ostatnie 15 lat nikt mnie do Opola nie zaprosił. Nie mówię to w formie pretensji, tylko stwierdzam fakt. Zaprosiłem się sam, a publiczność pokazała, że jest ze mną. Ten jubileusz pokazał, że mimo różnych zmian w zespole i upływu lat, wszyscy wciąż jesteśmy przyjaciółmi – wyjaśnia Michał Wiśniewski, założyciel i wokalista Ich Troje.

Ich Troje zagrało swoje największe hity m.in. „Powiedz”, „Prawo”, „Keine Grenzen”, „Ci wielcy”, „A wszystko to…(bo Ciebie kocham)”, „Zawsze z Tobą chciałbym być” czy „Wypijmy za to”. Oprócz Michała, Jacka Łągwy i Agaty Buczkowskiej również wystąpiły byłe wokalistki, które były w tym zespole najdłużej. Mowa o Justynie Majkowskiej i Ani Świątczak. Gościnnie wystąpili Gabriel Fleszar i Bartek Wrona, a publiczność zabawiał Krzysztof Hanke z kabaretu RAK.

Fot. Damian Kapinos

Check Also

Przyjadą do nas popularni pisarze

Krzysztof Skiba, Maciej Orłoś, Dorota Masłowska, Andrzej Pilipiuk – to jedynie część pisarzy, z którymi …