sobota , 25 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

II dzień Muzycznej Jesieni w Grodkowie [Zdjęcia]

Podczas drugiego półfinału zaprezentowało się 15 kapel. Pięć z nich dzisiaj zagra w wielkim finale.

W grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji wystąpili artyści m.in. z Wrocławia, Kamiennej Góry, Opola, Nysy, Tychów, Nowego Sącza i Oleśnicy. Po ich koncertach czteroosobowe jury musiało dokonać wyboru najlepszych, które zagrają w niedzielnym finale Muzycznej Jesieni 2019.

– Porównując piątkowe do sobotnich koncertów to była wielka przepaść. W drugim dniu festiwalu był bardzo wysoki poziom zespołów. Bardzo ciężko nam było się dogadać podczas obrad jury, bowiem każdy miał inną wizję. Ocenialiśmy m.in. to z czego energia wychodzi, im bardziej było organicznie i prawdziwie to zespół miał wielki plus u nas – przyznaje Grzegorz Kaczmarek, klawiszowiec i basista, znany przede wszystkim z zespołów Ras Luta oraz Jamal.

Nagrodę publiczności otrzymał zespół Moyra z Wrocławia. Jury nagrodziło pięć kapel: Snowblind z Katowic, Eemme z Wrocławia, Glasspop z Poznania, Dżaman oraz Inclusion z Krakowa. Wszystkie wyniki festiwalu zostaną ogłoszone o godz. 16:00. Następnie laureaci ponownie zaśpiewają dla swoich fanów.

Na około godz. 18:00 przewidziano występ legendarnego gitarzysty – Marka Raduli. Debiutował w 1979 roku na grodkowskim festiwalu. Wraz z zespołem „Navigare” zdobył II miejsce a on sam dostał wyróżnienie dla najlepszego perkusisty. Grał w jednym z pierwszych składów TSA a później był związany z zespołami – „Banda i Wanda”, „Bajm” oraz „Budka Suflera”. Od jesieni 2013 pracuje z Anią Wyszkoni (była wokalistka grupy Łzy).

 

 

 

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …