czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

II liga. Pierwsza porażka na wyjeździe Olimpu Grodków

Olimp Grodków uległ Forzy we Wrocławiu 30:24.

Zawodnicy z sąsiedniego województwa dolnośląskiego są pierwszymi, którzy w tym sezonie urwali trzy punkty dotychczasowemu liderowi II ligi.

We Wrocławiu naprzeciw siebie stanęły drużyny, które toczyły bój o fotel lidera. Ciężar gatunkowy spotkania był, więc duży i od samego początku było widać duże zaangażowanie ze strony obu stron.

Po kwadransie gry było 8:6. Później błędy rywala wykorzystali gospodarze. Grając skutecznie w ataku i wykorzystując dwa rzuty karne, w 22. minucie prowadzili już pięcioma bramkami. Olimp gonił wynik i odrabiał straty, choć nie na tyle, by poważnie zagrozić wrocławionom. Pierwszą połowę zakończył przegrywając 16:12.

W drugiej części meczu grodkowianie wzmocnili obronę. W bramce Krzysztofa Muszaka zamienił Marcin Młoczyński. Jedynie przez 15. minut grali na styku tracąc do miejscowych 2-3 „oczka”. Od tego fragmentu gry Olimp popełniał coraz więcej błędów. Grodkowianie nie znaleźli sposobu na skutecznych graczy Forzy – Daniela Bieżyńskiego i Piotra Burzyńskiego, którzy razem celnie do siatki gości punktowali aż 15 razy. Przewaga Forzy rosła błyskawicznie, a przyjezdni byli bezradni na boisku. Przez ostatnie 11. minut tego spotkania Forza dorzuciła siedem bramek, tracąc ich trzy zdobytych tylko przez Rafała Świerczyńskiego.

– Zawodnicy z Wrocławia postawili nam wysoko poprzeczkę, której nie mogliśmy pokonać. Podeszliśmy chyba źle nastawieni do tego meczu. Popełniliśmy mnóstwo błędów – przyznaje Grzegorz Malinowski, trener UKS Olimp Grodków. – Już wiemy ze statystyk, że mamy ich ponad 15, gdzie w dotychczasowych meczach robiliśmy po 5-6 błędów. Okazało się, że nie potrafimy grać w meczu na styku i to nas martwi, ale będziemy nad tym pracować. Zimny prysznic, który dał dużo do myślenia nam trenerom, jak i zawodnikom i myślę, że wyciągniemy z tego odpowiednie wnioski.

Kolejnym rywalem Olimpu w siódmej kolejce II ligi piłki ręcznej mężczyzn będzie zespół z Kątów Wrocławskich. Drużyna ta zajmuje 11 miejsce w tabeli mając na koncie 5 porażek oraz jedno zwycięstwo. Początek tego meczu o 18.00, który zostanie rozegrany w hali sportowej grodkowskiego ogólniaka.

KS Forza Wrocław vs UKS OLIMP GRODKÓW 30:24 (16:12)

Skład i bramki – Forza: Paweł Antosik, Grzegorz Celek, Daniel Bieżyński – 7, Wiktor Misiurka – 3, Paweł Madeła, Daniel Tkaczyk, Damian Karpiński – 4, Piotr Burzyński – 8, Cezary Cichocki, Michał Kuc, Piotr Lewalski – 6, Łukasz Palica – 2, Dominik Skraburski, Piotr Massopust, Jakub Kuczyński, Dawid Galle. Trener – Marcin Palica.
Kary: 6 minut
Karne: 4/4

Skład i bramki – Olimp: Maciej Maciejewski – 2, Patryk Koszyk, Bartosz Żubrowski – 3, Paweł Chmiel – 6, Paweł Prokop – 4, Sebastian Kolanko – 1, Cezary Starczewski, Rafał Świerczyński – 6, Dawid Mierzwiński – 2, Łukasz Ogorzelec, Szymon Urban, Zbigniew Skrzyczewski, Kacper Turyniewicz, Denis Hertel, Marcin Młoczyński, Krzysztof Muszak. Trenerzy – Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.
Kary: 14 minut
Karne: 3/3

Sędziowie: Artur Jędrycha – Dąbrowa Górnicza i Marcin Pytlik – Siemianowice Śląskie.