poniedziałek , 18 Listopad 2019
Z ostatniej chwili

Jak głosowali mieszkańcy gminy Grodków? [Wyniki]

Prawo i Sprawiedliwość wygrało w gminie Grodków uzyskując 44,70% poparcia (3 450 głosów).

Drugie miejsce w gminie Grodków zajęła Koalicja Obywatelska uzyskując 25,30%, dalej jest PSL 15,88%. Czwarta pozycja przypadła SLD, które uzyskało wynik 9,73%, dalej Konfederacja Wolność i Niepodległość 3,99% a na samy końcu Mniejszość Niemiecka z wynikiem 0,39%.

W tegorocznych wyborach parlamentarnych startowało dwóch mieszkańców gminy Grodków, którzy nie uzyskali wymaganej ilości głosów, aby otrzymać mandat Posła na Sejm RP. Na Opolszczyźnie Miłosz Krok z PSL otrzymał 731 głosów (621 głosów tylko w samej gm. Grodków). Dariusz Gajewski z Koalicji Obywatelskiej cieszył się największym uznaniem mieszkańców gminy Grodków, od których otrzymał 933 głosów, a w całym województwie zdobył ich 1 619.

W niedzielę 13 października w gminie Grodków pracowało 19 obwodowych komisji wyborczych. Uprawnionych do głosowania było 15 060 osób. Frekwencja przekroczyła 51% i jest wyższa od poprzedniej z 2015 roku, która wyniosła wówczas 39, 57%. Najniższa była w Wierzbniku – 41%, a najwięcej wyborców odwiedziło grodkowski Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego – 64%.

Wyniki wyborów 2019 do Sejmu RP

Komitet

Liczba głosów

Procent głosów

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

3 450

44,70%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

 

1 953

25,30%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

1 226

15,88%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

 

751

9,73%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

 

308

3,99%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

 

30

0,39%

Razem:

7 718

100%

 

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

POROWSKA Violetta Teresa

 

913

2.

CZOCHARA Katarzyna Beata

 

702

3.

KOWALSKI Janusz Marcin

 

745

4.

BORTNICZUK Kamil

 

300

5.

DUDA Antoni Eugeniusz

 

112

6.

KŁOSOWSKI Sławomir

 

65

7.

NASZKIEWICZ Jerzy Kazimierz

 

16

8.

CHRZANOWSKI Andrzej

 

27

9.

BARAŃSKA Teresa

 

25

10.

BUŁA Damian Jakub

 

39

11.

KOMARZYŃSKI Wojciech Stanisław

 

174

12.

KITAJGRODZKI Zbigniew

 

5

13.

MARKOWSKI Marko Piotr

15

14.

OGNISTY Tomasz Szczepan

 

21

15.

KOLBEK Dariusz Stanisław

 

4

16.

BRATOSIEWICZ Zbigniew Józef

 

11

17.

CHABRASZEWSKA Anna

 

8

18.

MAJERSKA Izabela Barbara

 

11

19.

STASIOROWSKA Anna Katarzyna

 

2

20.

DEPTUŁA Adam

 

12

21.

KOLEMBA-GASCHKA Martyna Maria

 

2

22.

GRZEBIŃSKA Anna

 

11

23.

ŻUKOWSKA-JACYKOWSKA Maria Magdalena

 

22

24.

OCIEPA Marcin Michał

 

208

Razem:

3 450

 

 

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

ZEMBACZYŃSKI Witold Maciej

 

457

2.

KOSTUŚ Tomasz Tadeusz

 

134

3.

BIEŃ Elżbieta Maria

 

22

4.

WILCZYŃSKI Ryszard Jan

 

24

5.

JUREK Monika Małgorzata

 

208

6.

MILLER Rajmund Tadeusz

 

34

7.

WĘGRZYN Robert

 

5

8.

ZIÓŁKO Zbigniew Józef

 

12

9.

NOWAK Artur

 

10

10.

GOC Tadeusz Franciszek

 

1

11.

TRZEPIZUR Janusz Roman

 

27

12.

NIEDŹWIEDŹ Joanna Krystyna

 

7

13.

OŻÓG Monika

 

14

14.

BESZ-JANICKA Małgorzata Ewa

 

3

15.

SULIKOWSKI Adrian Marcin

 

3

16.

KUBALAŃCA Leokadia Albina

 

3

17.

MAŁEK Henryk Paweł

 

1

18.

GRABOWSKA-ŚWIĘS Grażyna

 

2

19.

RUDY Dragomir Antoni

 

3

20.

MUC-KLIMEK Ewa Helena

 

3

21.

RACZYŃSKI Adam Piotr

 

30

22.

KAMPA Rafał Krzysztof

 

3

23.

GAJEWSKI Dariusz Piotr

 

933

24.

KAMIŃSKA Barbara Ewa

 

14

Razem:

1 953

 

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

 

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

ZAWISZA Marcelina Monika

 

274

2.

WOŹNIAK Piotr Jan

 

300

3.

PILC Jarosław Stanisław

 

19

4.

JURCZYK-MIŻEJEWSKA Anna Maria

 

19

5.

OLIŃSKA-BIEG Małgorzata Jolanta

 

13

6.

KACZOR Maciej

 

9

7.

DROST Andrzej Oswald

 

6

8.

JUSZCZYK Grażyna

 

9

9.

NOWAK Stanisław

 

10

10.

BARYŁOWICZ Anna Danuta

 

5

11.

ŚWITLIK Adam Lesław

 

1

12.

GAŁĄZKA Iwona

 

13

13.

MUCHA Paweł Józef

 

6

14.

GĄSOWSKA-KRAMARZ Agata

 

9

15.

ZĘBALA Andrzej Marian

 

8

16.

PAPROTA Katarzyna Ewa

 

1

17.

BEDNAREK Grzegorz Paweł

 

13

18.

KYCIA Anna Magdalena

 

5

19.

SORGOWICKI Michał Karol

 

3

20.

MIENTUS Alina Małgorzata

 

7

21.

OSIADŁY Piotr Wojciech

 

5

22.

PODMOSTKA Natalia Maria

 

6

23.

PRZYSTAJKO Jerzy

 

10

 

Razem:

751

 

 

 

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

 

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

WILK Jacek

 

193

2.

FOMICZ Łukasz Rafał

 

19

3.

SZKARUPSKI Daniel

 

7

4.

BARTNIK Longin

 

11

5.

BEDRUNKA Jakub Hubert

 

7

6.

SIENKIEWICZ Ewa Małgorzata

 

13

7.

PUK Bartosz Adam

 

4

8.

JASTRZĘBSKA Anna Maria

5

9.

SEKIETA Kamila Urszula

 

11

10.

DZIONY Anna

 

4

11.

PRZEŁOŻNA Teresa

 

2

12.

WOJNAR Genowefa

 

1

13.

PĘKALSKI Marcin

 

7

14.

GÓRNY Jarosław

 

5

15.

KWIECIŃSKA Jolanta Halina

 

2

16.

ZARĘBA Zbigniew

 

5

17.

JARECKI Tomasz

 

5

18.

DZIĘGIELEWSKI Zbigniew Henryk

 

2

19.

ROMANOWICZ Bartosz Dawid

 

5

 

Razem:

308

 

 

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

KUKIZ Paweł Piotr

 

411

2.

RAKOCZY Stanisław

 

26

3.

GRABOWSKI Paweł

 

57

4.

KONOPKA Antoni Jacek

 

30

5.

POŚPIECH Piotr

 

7

6.

OSZAŃCA Marcin Krzysztof

 

2

7.

ZAGOLA Agnieszka Izabela

6

8.

JAGIEŁŁO Wojciech Jan

 

5

9.

GŁOWACKI Kazimierz

 

4

10.

WICIAK Tomasz Paweł

 

4

11.

ZAJĄC Barbara

 

14

12.

KRZESIŃSKI Jan

 

5

13.

MALIK-MENDELSKA Katarzyna Agnieszka

 

1

14.

MARKIEWICZ Jolanta

 

6

15.

KAŁWAK Leszek

 

0

16.

KUPNY Danuta Teresa

 

3

17.

ZAWIŚLAK Alicja

 

3

18.

GAJDA Ryszard Jan

 

0

19.

LEWIŃSKA Bożena Zofia

 

6

20.

KROK Miłosz Stanisław

 

621

21.

WIECZOREK-GRINER Agnieszka Danuta

 

3

22.

ŚMIGIELSKA Maria Ewa

 

3

23.

HANKUS Mirosław

 

5

24.

SAWICKI Grzegorz Adam

 

4

Razem:

1 226

 

 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

GALLA Ryszard Jerzy

 

6

2.

DONATH-KASIURA Zuzanna Teresa

 

4

3.

SWACZYNA Józef Jerzy

 

2

4.

GAIDA Bernard Józef

 

0

5.

GOLA Edyta Maria

 

3

6.

STEUER Zygfryd Franciszek

 

0

7.

RASCH Norbert Józef

 

1

8.

HASSA Joanna Teresa

 

0

9.

CIEPLIK Kryspin Tomasz

 

3

10.

LASAR Mirosław Piotr

 

1

11.

KASPRZYK Anna Maria

 

1

12.

SACHANBIŃSKI Aleksander

 

0

13.

LEWKOWICZ Bogna Melania

 

1

14.

ŚWIERC Joachim Alfred

 

2

15.

KOSCHNY Maria Emilia

 

0

16.

MAGOSZ Rafał Artur

 

0

17.

RYCHLIK Krystyna Sylwia

 

0

18.

GERSTENBERG Sebastian Andrzej

 

3

19.

WIDERA Julita Maria

 

1

20.

GROEGER Bernard Adam

 

0

21.

HOBER Norbert Hubert

 

2

22.

SZŁAPA Stefan Jan

 

0

23.

LABISZ Brygida Barbara

 

0

24.

PANKALA Jan

 

0

Razem:

30

 

Wyniki wyborów 2019 do Senatu RP

Komitet

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

Procent głosów

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

CZERWIŃSKI Jerzy

 

3 536

46,16%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

 

WOŹNIAK Jan Franciszek

 

2 774

36,21%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYWRÓCIĆ PRAWO

 

SANOCKI Janusz Antoni

 

833

10,87%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA MAZGUŁY

 

MAZGUŁA Adam Józef

 

518

6,76%

 

Razem:

7 661

100%

 

 

Check Also

Startuje jubileuszowa edycja Muzycznej Jesieni w Grodkowie

W tym roku świętujemy 50-lecie festiwalu Muzyczna Jesień – Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, który rozpocznie się …