czwartek , 27 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Już jutro wyruszy IMPULS DO KULTURY!

Już jutro, czyli w sobotę, o godzinie 16.00 w holu dworca PKP Opole Główne zapraszamy na uroczysty odbiór dwóch nowoczesnych pociągów Impuls zakupionych przez samorząd województwa w ramach projektu „Opolskie mobilne!” 

Patronami nowych pociągów będą Teatr im. Jana Kochanowskiego oraz Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera.

Przekazaniu pociągów będzie towarzyszył  koncert  w wykonaniu aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz muzyków Filharmonii Opolskiej.

Dwa ostatnio kupione pociągi będą jeździć  z Opola do Strzelec Opolskich i Gliwic oraz do Zawadzkiego i z powrotem. Kosztowały około 24 milionów złotych. Zostały ochrzczone nazwami wojewódzkich instytucji kultury, bo tę kulturę będą promować. Można będzie w nich znaleźć m.in. aktualny repertuar opolskiego teatru czy filharmonii.

Elektryczne Impulsy należą do najnowocześniejszych tego typu pojazdów na polskim rynku. Przystosowane zostały do prędkości maksymalnej 160 kilometrów. Producent wyposaża je w nowoczesny układ napędowy i hamulcowy, klimatyzację, nowoczesną informację pasażerską w systemie audio-video, monitoring, 176 miejsc siedzących (fotele pasażerskich z gniazdkami elektrycznymi AC 230V), bezpłatne Wi-Fi. Są przystosowane do przewozu osób z ograniczoną zdolnością ruchową i do przewozu rowerów.

Violetta Ruszczewska/ UMWO

 

 

 

 

 

Check Also

Bogata Sesja Sejmiku

Lutowa, już piętnasta w tej kadencji sesja Sejmiku Województwa Opolskiego, była bogata w sprawy, którymi …