czwartek , 17 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

drogi14 (Kopiowanie)

Remonty ulic w centrum Grodkowa.

Kierowcy jadący od strony Kopic nie wjadą do Grodkowa. Prawy pas na obwodnicy Grodkowa będzie zamknięty do końca czerwca. Utrudnienia są także na innych głównych ciągach komunikacyjnych w Grodkowie.

Trwa przebudowa ulic Krakowska, Kasztanowa i Fornalskiej. Wkrótce drogowcy pojawią się także na rondzie im. Solidarności. Miasto remontuje drogi, które dostało w spadku od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu tuż po oddaniu do użytku obwodnicy Grodkowa. Wartość inwestycji to 2, 8 mln zł.

Prace prowadzone na poszczególnych jezdniach mogą dawać się we znaki zarówno mieszkańcom, jak i kierowcom.

Drogowców już widać wszędzie. Równocześnie swoje prace prowadzą Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z. o.o., które wymieniają wodociągi. Na ulicy Kasztanowej jeszcze trwają prace związane z budową nowych chodników. Wkrótce na tym krótkim odcinku drogi zostanie położony dywanik asfaltowy.

– Na czas wykonywania robót bitumicznych planujemy całkowite zamknięcie ulicy na około 2-3 dni, o czym poinformujemy, jak tylko termin zostanie ustalony – informuje Monika Froń – Dąbrowska, z zespołu ds. komunikacji, w firmie Skanska S.A.

Prace rozbiórkowe są prowadzone również na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Zawadzkiego. Od wieży ciśnień do obwodnicy Grodkowa ruch odbywa się w jednym kierunku, a dla kierowców wracających z Opola wprowadzono objazd do miasta. Prawoskręt na obwodnicy Grodkowa został wyłączony z ruchu.

Firma Skanska S.A. na zrealizowanie całego zadania, w ramach tzw. „schetynówek”, ma czas do 30 września 2015 roku.

Film

 

Check Also

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019: kto wchodzi z opolskich list?

Tak głosowali mieszkańcy Opolszczyzny na 138 kandydatów do Sejmu. Spośród nich mandaty otrzymało 12 osób. …