czwartek , 18 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

drogi14 (Kopiowanie)

Remonty ulic w centrum Grodkowa.

Kierowcy jadący od strony Kopic nie wjadą do Grodkowa. Prawy pas na obwodnicy Grodkowa będzie zamknięty do końca czerwca. Utrudnienia są także na innych głównych ciągach komunikacyjnych w Grodkowie.

Trwa przebudowa ulic Krakowska, Kasztanowa i Fornalskiej. Wkrótce drogowcy pojawią się także na rondzie im. Solidarności. Miasto remontuje drogi, które dostało w spadku od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu tuż po oddaniu do użytku obwodnicy Grodkowa. Wartość inwestycji to 2, 8 mln zł.

Prace prowadzone na poszczególnych jezdniach mogą dawać się we znaki zarówno mieszkańcom, jak i kierowcom.

Drogowców już widać wszędzie. Równocześnie swoje prace prowadzą Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z. o.o., które wymieniają wodociągi. Na ulicy Kasztanowej jeszcze trwają prace związane z budową nowych chodników. Wkrótce na tym krótkim odcinku drogi zostanie położony dywanik asfaltowy.

– Na czas wykonywania robót bitumicznych planujemy całkowite zamknięcie ulicy na około 2-3 dni, o czym poinformujemy, jak tylko termin zostanie ustalony – informuje Monika Froń – Dąbrowska, z zespołu ds. komunikacji, w firmie Skanska S.A.

Prace rozbiórkowe są prowadzone również na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Zawadzkiego. Od wieży ciśnień do obwodnicy Grodkowa ruch odbywa się w jednym kierunku, a dla kierowców wracających z Opola wprowadzono objazd do miasta. Prawoskręt na obwodnicy Grodkowa został wyłączony z ruchu.

Firma Skanska S.A. na zrealizowanie całego zadania, w ramach tzw. „schetynówek”, ma czas do 30 września 2015 roku.

Film

 

Check Also

Fani dojadą pociągiem na Pol’and’Rock Festival

Specjalne pociągi dowiozą chętnych na tegoroczny Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą. Zarząd województwa opolskiego …