czwartek , 5 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Klub Weterana Sportu z Grodkowa wciąż niepokonany

klub-weterana-sportu

To już 36. tytuł mistrzowski wywalczony przez grodkowskich oldboi.

Na Opolszczyźnie nie ma drugiego takiego klubu, w którym grają zawodnicy w wieku powyżej 60 lat. Ten rok jest szczególny dla Klubu Weterana Sportu w Grodkowie, który świętuje już 20-lecie swojego istnienia. Na koncie ma aż 35 tytułów mistrzowskich a po pobycie w Danii szczypiorniści z Grodkowa mogą pochwalić się kolejną cenną nagrodą.

Na dziesiątą edycję międzynarodowego turnieju piłki ręcznej „Skamby CUP”, KWS udał się do duńskiego miasteczka liczącego ponad trzy tysiące mieszkańców. W miejscowości Sonderso grodkowianie zobaczyli kompleks, w skład, którego wchodzą: dwa boiska pełnowymiarowe oraz hala sportowa do piłki ręcznej, trzy oświetlone boiska piłkarskie i cztery boiska treningowe. W zamkniętym obiekcie rozegrali spotkania turniejowe. Zawody były otwarte, więc każdy mógł wziąć w niej udział. Mimo wieku grodkowianie po raz kolejny pokazali charakter na parkiecie i zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami. Nasza drużyna pewnie pokonała Skamby HK, Skamby Oldies, Vissenbjerg oraz SG Michel Hamburg. Na zwycięstwo w Danii KWS czekał aż 9 lat. Wcześniej I miejsce podczas duńskich zawodów szczypiorniści z Grodkowa wywalczyli w 2006 i 2007 roku.

– Byliśmy skuteczni zarówno w ataku, jak i w obronie. O czym przekonali się zawodnicy Skamby Oldies, którzy w spotkaniu z nami nie zdołali, chociaż raz trafić celnie do siatki – relacjonuje Bronisław Urbański, bramkarz KWS Grodków. – Zdobyliśmy 39 bramek a 16 z nich straciliśmy.

W duńskich spotkaniach KWS wystąpił w składzie: Marek Ciach, Stanisław Kłak, Bolesław Bortnik, Bronisław Urbański, Andrzej Derzypolski, Mariusz Gołąb, Dariusz Świerczyński, Piotr Sołtys i Tomasz Zawadzki.

Piłka ręczna w Danii jest najpopularniejszym sportem, który uprawia tam aż 146 tysięcy zawodników. Dla porównania w naszym 38-milionowym kraju jest zarejestrowanych zaledwie 18 tysięcy graczy.

Wyniki:

KWS Grodków – Skamby Oldies 10-0

SG Michel Hamburg – KWS Grodków 6-8

Skamby HK – KWS Grodków 4-11

KWS Grodków – Vissenbjerg 10-6

Check Also

38. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce [Zapowiedź]