czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Kobieta dostała udaru. Auto zatrzymało się, ale nikt nie zareagował

Kierująca z udarem utknęła na skrzyżowaniu. Nikt z pozostałych uczestników ruchu drogowego nie zareagował. Pomocy kobiecie udzielili strażnicy miejscy.

Do tego zdarzenia doszło 17 maja. Funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas patrolu miasta zauważyli w okolicach sklepu POLOmarket pojazd, który blokuje wjazd na rondo. Inni kierowcy trąbili i omijali auto, aby wjechać na skrzyżowanie.

Nasz strażnik zauważył, że za kierownicą siedzi kobieta, która była przytomna, ale nie można było z nią nawiązać kontaktu – informuje Paweł Borkowski, komendant Straży Miejskiej w Grodkowie. Ze względu na podejrzenie udaru mózgu wyłączono silnik i udzielono kobiecie pierwszej pomocy oraz wezwano pogotowie ratunkowe, które przybyło na miejsce bardzo szybko.

W powyższej sytuacji czas reakcji i pomocy medycznej jest najważniejszy w celu zminimalizowania skutków udaru.

Strażnicy miejscy apelują do mieszkańców o reagowanie w sytuacjach, gdy widzimy osoby wymagające pomocy. Znieczulica oraz tzw. rozproszona odpowiedzialność tłumu przyczynia się do odsetku śmiertelności w miejscach publicznych, gdzie znajduje się duża ilość osób, lecz nikt nie udziela pomocy osobie poszkodowanej.

Check Also

Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny

Dzięki akcji skorzystasz z setek atrakcji turystycznych w wyjątkowych cenach – niższych aż o 50%. …