czwartek , 18 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Kolej na Brzeg po raz drugi

Przed nami Dni Techniki Kolejowej.

Tym razem w Brzegu atrakcji nie zabraknie zarówno dla najmłodszych, jak i starszych miłośników kolei.

W tym roku nowością będzie prezentacja makiety kolejowej w skali H0, która będzie cieszyć oko nie jednego miłośnika starego i nowoczesnego kolejnictwa. Również w dawnej poczekalni brzeskiego dworca kolekcję swoich zbiorów zaprezentuje Waldemar Matkowski. Wśród niej nie zabraknie oprzyrządowania, kasowników, kartonikowych biletów, tablic, rozkładów jazdy czy czapek kolejowych. Przechodząc tunelem warto zajrzeć na jeden z dwóch peronów, gdzie znajdziemy następne atrakcje.

– Na torach zobaczymy tabor PKP Energetyka oraz PKP PLK S.A. Wystawiane będą nowoczesne pociągi sieciowe, a turyści zobaczą także drezynę pogotowia technicznego – informuje Tomasz Dragan, rzecznik brzeskiego magistratu.

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 27 czerwca na terenie PKP, przy placu dworcowym. Dojechać na nią można z Grodkowa m.in. pociągami REGIO, o godzinach: 15:06 i 17:17. Powrotne pociągi w kierunku Nysy i Kędzierzyna-Koźla odjadą z Brzegu o godzinach: 15:42 i 18:47.

Film:Tak było w 2014 roku

Check Also

Fani dojadą pociągiem na Pol’and’Rock Festival

Specjalne pociągi dowiozą chętnych na tegoroczny Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą. Zarząd województwa opolskiego …