poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

Kolejna kwesta na rzecz mauzoleum w Kopicach

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na terenie parafii p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego odbył się festyn charytatywny. To kolejna już akcja ratowania zabytku w Kopicach.

W sobotę 15 września przeprowadzono licytację przedmiotów. Również prowadzona była sprzedaż kolekcjonerskich kalendarzy i kubków. Były spotkania z historykami oraz występy artystyczne. Dochód z całej imprezy będzie przeznaczony na remont miejsca pochówku Joanny Gryzik von Schomberg Godulla i jej męża Hansa Ulricha von Schaffgotsch, właścicieli pałacu w Kopicach.

– Z działań społecznych zebraliśmy około 20 tysięcy złotych, także otrzymaliśmy dotację w wysokości 300 tysięcy zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Dzięki tym środkom mogliśmy już ruszyć z I etapem remontu tego obiektu – wyjaśnia Maciej Mischok, organizator zbiórki. – Został wykonany już dach, teraz będą oczyszczane i osuszane fundamenty, a następnie zostaną odnowione drzwi i schody. W 2019 roku złożymy kolejny wniosek o dofinansowanie remontu, a w tej chwili zbieramy pieniądze na wkład własny.

Informację o całej akcji społeczników można znaleźć na stronie internetowej – www. mauzoleumkopice.pl Każdy, kto jest chętny może wesprzeć tą inicjatywę przelewając dowolną kwotę na konto kopickiej parafii.

 

Check Also

Łabędź przy tamie w Więcmierzycach. Akcja strażaków

Około godz. 17.20 grodkowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o łabędziu, który wylądował w jednym z basenów …