wtorek , 12 Listopad 2019
Z ostatniej chwili

Komplet zwycięstw dzieci z Grodkowa na inauguracje MHL 2019

Rozpoczęła się piąta edycja Mini Handball Ligi, którą co roku organizuje Stowarzyszenie Klub Sportowy Orzeł Opole. W pierwszej serii gier podopieczni Romana Smolińskiego pewnie pokonali rywali.

Liga, w której bierze udział osiem szkolnych zespołów z Opolszczyzny wystartowała 23 marca. Mecze są rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach w opolskim kompleksie rekreacyjno-sportowym Gwardia. Dzieci z Grodkowa trafiły do grupy A. W pierwszej kolejce pokonały ekipę z Kolonowskiego 19-1, a następnie wygrały z reprezentacją PSP 26 Opole 19-4. Kolejne zawody zaplanowano na soboty – 13 kwietnia, 18 maja a finał odbędzie się 15 czerwca.

Projekt jest skierowany do uczniów IV klas oraz młodszych roczników z województwa opolskiego. Warto podkreślić, że podobnie jak w poprzednich latach, wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatora wysokiej jakości stroje sportowe, które po zakończeniu rozgrywek staną się własnością zawodników. Natomiast szkoły, których reprezentacje grają w turnieju zostaną obdarowane piłkami do szczypiorniaka, które posłużą nie tylko do przygotowania dzieci do zawodów, ale mogą zostać wykorzystane na lekcjach wychowania fizycznego, a także pozaszkolnych zajęciach SKS.

 

Skład i bramki – PSP 3 Olimp Grodków: Antoni Garncarz – 8, Rafał Woszczyński – 3, Miłosz Marchwicki – 8, Bartosz Marchwicki – 3, Leon Biernat – 7, Jan Wieczorek – 6, Michał Szostak – 2, Michał Jary, Maciej Romian, Filip Gardas, Jakub Sobów – 1. Trener – Roman Smoliński.

Check Also

II Opolski Bieg Belfra w Grodkowie [Zdjęcia]