sobota , 20 Październik 2018
Z ostatniej chwili

Koncert z cyklu Wieczory Lisztowskie

Przed brzeską publicznością wystąpi pianistka Michalina Rzeszutek. Słowo o muzyce wygłosi Juliusz Adamowski. Koncert realizowany jest przy wsparciu finansowym Powiatu Brzeskiego.

Michalina Rzeszutek jest studentką I roku pianistycznych studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Zbigniewa Faryniarza. Uprzednio uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach i ukończyła studia licencjackie we wrocławskiej AM w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Faryniarza.

Brała udział w licznych pianistycznych kursach solistycznych oraz kameralnych, pracując pod kierunkiem między innymi prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Kevina Kennera, prof. Czesława Stańczyka, prof. Aleksieja Orłowieckiego, prof. Włodzimierza Obidowicza, prof. Pavela Dombrovsky`ego, prof. Aaron Shorr, prof. Rity Kinka, prof. Bogumiła Nowickiego. Jest laureatką konkursów muzyki kameralnej – uzyskała III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Krakowie, wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Katowicach i III nagrodę na Międzyuczelnianym Konkursie Duetów Wokalnych we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu „Wieczory Lisztowskie”, który odbędzie się na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu 24 lutego (sobota) o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

Check Also

Rękodzieło w grodkowskim Domu Kultury. Zobacz efekty warsztatów [Zdjęcia]

Od kwietnia Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie daje możliwość uczestniczenia w zajęciach z rękodzieła …