środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 90 zgłoszeń na terenie gminy

kr_mapa_zagrozen2016

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła w środę (14 września). Od jej uruchomienia grodkowianie złożyli ponad 90 doniesień dotyczących zagrożeń występujących w całej gminie.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń dowiemy się, gdzie i jakie występują zagrożenia bezpieczeństwa. Możemy także sami przekazywać informacje o zagrożeniach w naszej okolicy. Do tej pory na terenie gminy Grodków zanotowano ponad 90 zgłoszeń, z czego aż 70 dotyczyło samego miasta. Grodkowska policja otrzymuje sygnały o zdarzeniach związanych głównie z żebractwem i pijaństwem w miejscach publicznych, a najwięcej pojawia się komunikatów dotyczących przestępstw spożywaniu środków odurzających w miejscach niedozwolonych. To właśnie dzięki takiemu doniesieniu wpadł 29-latek, któremu teraz grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci otrzymali komunikat, że przed jednym z bloków w centrum Grodkowa ma dochodzić do zażywania narkotyków. Funkcjonariusze weszli do mieszkania podejrzewanego mężczyzny. Wewnątrz wyczuli wyraźną woń marihuany. W jednym z pokoi na stoliku leżał foliowy worek z białym proszkiem. Po zbadaniu narkotesterem okazało się, że w worku znajdowało się blisko 100 gramów amfetaminy. Po za tym, w mieszaniu ujawniono ponad 80 gramów marihuany oraz elektroniczną wagę. Susz był ukryty w pudełku imitującym książkę – informuje sierż. szt. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Większość punktów na mapie ma kolor zielony lub żółty. Ten pierwszy oznacza nowe zawiadomienie, drugi – zgłoszenia w trakcie weryfikacji. Potwierdzone przez policję zagrożenie uzyska kolor czerwony. Mieszkańcy mogą złożyć jedno doniesienie dziennie z jednego urządzenia (z jednego numeru IP). Osoby nieposiadające odpowiedniego sprzętu lub dostępu do internetu mogą wprowadzić swoje zgłoszenie w każdej komendzie policji. Wszystkie zgłoszenia są anonimowe.

Policjanci apelują, aby w ramach programu „Mapa” nie zgłaszać pilnych interwencji. W tego typu przypadkach należy dzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.