piątek , 24 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Lider z Grodkowa walczy o awans na zaplecze PGNiG Superligi. Olimp jedzie do Kościana

Podopieczni Grzegorza Malinowskiego i Piotra Mieszkowskiego mając w pamięci porażkę w pierwszej rundzie chcą się pokazać z lepszej strony w Kościanie. Tu liczy się tylko zwycięstwo, dzięki, któremu już we wtorek 24 kwietnia grodkowianie będą mogli świętować historyczne mistrzostwo II ligi. Jednak żeby tak się stało, UKS musi jeszcze pokonać u siebie Orlik Brzeg. W 25. kolejce rywalem wyjazdowego starcia Olimpu będzie Tęcza Kościan. Początek tego spotkania o godz. 18.00.

Grodkowianie po kluczowe punkty na wagę złota udają się do wielkopolskiego Kościana. W pierwszej rundzie Olimp na własnym terenie przegrał mecz, dopiero po serii rzutów karnych 28-28 (14-17) k. 4-5.

– U siebie zagraliśmy wówczas słaby mecz z Tęczą. Mamy nadzieję, że przy dobrym meczu w Kościanie powinniśmy przywieźć trzy punkty. Wiemy, że gospodarze borykają się z problemami kadrowymi, ale pojedziemy do Kościana w pełni skoncentrowani. Wiemy, o co gramy, więc zrobimy wszystko, aby wygrać to spotkanie – mówi trener Grzegorz Malinowski.

Tęcza obecnie utrzymuje 8. miejsce w tabeli mając na koncie 36 punktów (13 zwycięstw oraz 11 porażek). Olimp zgromadził do tej pory 63 punkty i wciąż jest liderem II ligi (21 zwycięstw i 3 porażki).

Początek tego meczu zaplanowano na godz. 18: 00, w hali sportowej przy ulicy Wielichowskiej 43a w Kościanie. Spotkanie sędziować będzie para: Rafał Jendraszak i Jacek Świdwa – Zielona Góra.

Terminarz – 25. kolejka II ligi piłki ręcznej mężczyzn:

SPR BÓR OBORNIKI ŚLĄSKIE – MKS ŻAGIEW DZIERŻONIÓW

SSRiR START KONIN – TS ZEW ŚWIEBODZIN

LKS OSiR KOMPRACHCICE – KS FORZA WROCŁAW

EUCO-UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA – UKS GOKiS KĄTY WROCŁAWSKIE

SKS ORLIK BRZEG – MKST ASTRA NOWA SÓL

SKF KPR SPARTA OBORNIKI WLKP. – WKS ŚLĄSK WROCŁAW HANDBALL TEAM

 

Check Also

Zawody rowerkowe w Grodkowie [Zdjęcia]