czwartek , 2 Kwiecień 2020
Z ostatniej chwili

I-ligowi szczypiorniści powracają do gry. Dziś Olimp podejmuje KSZO

Wzmocniony UKS powalczy o pierwsze zwycięstwo.

Kilkutygodniową przerwę między rundami grodkowianie wykorzystali pracowicie. W okresie przygotowawczym podopieczni Michała Piecha rozegrali pięć spotkań towarzyskich, z czego tylko dwa zakończyli zwycięstwem. Szkoleniowiec Olimpu jest zadowolony z postępu prac naszych zawodników.

– Frekwencja na treningach jest już przyzwoita, z którą wcześniej mieliśmy bardzo duże problemy. Chłopaki otrzymali półprofesjonalne kontrakty, więc możemy też od nich więcej wymagać. Po półrocznej przerwie powrócił do nas obrotowy Jan Klimków, ale co ważne dla mnie będzie w tej rundzie rewanżowej rywalizacja na bramce. Doszedł do nas junior Zbyszek Skrzyczewski, ale także pozyskaliśmy doświadczonego bramkarza Marcina Młoczyńskiego, który wcześniej grał m.in. w Kaliszu i Oławie – mówi grający trener Michał Piech. – Mogę przyznać, że jesteśmy o wiele lepiej przygotowani do zmagań rewanżowych niż było to w minionym roku. Solidnie trenowaliśmy i biegaliśmy oraz kładliśmy duży nacisk na te elementy gry, z którymi mieliśmy dotychczas największe problemy. W sparingach mogliśmy sprawdzić różne warianty gry w ataku i obronie, co może się sprawdzić podczas najbliższego meczu.

Olimp w styczniu rozegrał pięć spotkań kontrolnych, z czego trzy na noworocznym turnieju piłki ręcznej w Ostrowie Wielkopolskim. W tej miejscowości Olimp zdołał pokonać tylko jednego rywala zajmując ostatecznie trzecią lokatę. Wyróżniono też naszych zawodników Łukasza Ogorzelca i Maksymiliana Madalińskiego.

Wyniki sparingów:

Gwardia Opole – Olimp Grodków 32:20

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Olimp Grodków 35:26

Olimp Grodków – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 24:21

OSiR Komprachcice – Olimp Grodków 37:40

MKS Wieluń – Olimp Grodków 44:34

Dziś rozpoczynają się rozgrywki rewanżowe I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Część drużyn ma już za sobą zawody 14 kolejki. Natomiast Olimp rozpocznie drugą rundę zmagań przed własną publicznością.

Do Grodkowa przyjedzie ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego, z którą UKS w minionym roku wysoko przegrał różnicą 15 bramek. Zespół prowadzony przez Tomasza Radowieckiego do tej pory wygrał pięć spotkań, raz podzielił się punktami oraz siedmiokrotnie doznał smaku porażki. W pięciu starciach z Olimpem w poprzednich sezonach goście z Świętokrzyskiego odnieśli dwa zwycięstwa, tyle samo porażek oraz jeden remis. Natomiast drużyna Michała Piecha zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, zdobywając dotychczas tylko jeden punkt. Do 12 miejsca barażowego grodkowianie tracą już 10 punktów.

Sezon 2014/2015

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – UKS Olimp Grodków 17:28 (9:12)

UKS Olimp Grodków – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 28:24 (14:11)

Sezon 2015/2016

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – UKS Olimp Grodków 28:24 (10:17)

UKS Olimp Grodków – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 27:27 (15:13)

Sezon 2016/17

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – UKS Olimp Grodków 36:21 (17:12)

Początek meczu o godz. 18: 00, w Hali Sportowej LO im. Zdzisława Zielonki przy ulicy Sienkiewicza 29. Bilety w cenie 5-10 zł można nabyć przed meczem.

Check Also

Zgłaszanie Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego

Dostojni Jubilaci, obchodzący w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego, pragnę poinformować, że z okazji Waszego …