LO Grodków najlepszą szkołą w powiecie

LO Grodkow

W sporcie nie mają sobie równych.

W Starostwie Powiatowym w Brzegu odbyło się podsumowanie sportowego roku szkolnego 2014/2015. Po raz kolejny najlepszą szkołą zostało Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstań Śląskich w Grodkowie.

Do klasyfikacji końcowej rankingu brane były wyniki wszystkich zawodów organizowanych w powiecie brzeskim i na Opolszczyźnie, które następnie przeliczane były na punkty.
Również liczyły się sukcesy indywidualne. W sumie oceniono rywalizację uczniów w 44 konkurencjach. Na pierwszym miejscu uplasowała się reprezentacja grodkowskiego LO, która zainkasowała 696 punktów. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu (672 punkty), a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja II LO w Brzegu (550 punktów). Stawkę zamknęli sportowcy z brzeskiego Zespołu Szkół Budowlanych, którzy zdobyli 297 punktów.

Do największych sukcesów sportowych w powiecie brzeskim należy zaliczyć m.in. mistrzostwo województwa opolskiego w koszykówce dziewcząt wywalczone przez II LO w Brzegu oraz II i III miejsce wywalczone przez reprezentacje grodkowskiego LO na mistrzostwach województwa opolskiego w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt.