czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Małej Michalinie pomógł sprzęt WOŚP

SONY DSC

Przed nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W gminie Grodków na ulice wyjdzie kwestować 80 wolontariuszy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. Dlaczego warto przyłączyć się do tej akcji, najlepiej opowiada historia najmłodszej grodkowianki, której sprzęt WOŚP bardzo pomógł.

Michalina w grudniu skończyła 3 lata i jak większość dzieci w tym wieku – rozpiera ją energia. Chociaż jeszcze niedawno zamiast bawić się w domu, leżała w opolskim szpitalu.

– Zachorowała na wirusowe zapalenie oskrzeli i płuc, wówczas pojawiła się niewydolność oddechowa, przez co było sporo problemów – wyjaśnia Aleksandra Serwata, mama Michaliny.

Dziecko najpierw było leczone w Brzeskim Centrum Medycznym, ale nie przyniosło skutku, więc trafiło do opolskiego szpitala. Jednak wszędzie tam było widoczne czerwone serduszko, które dawało rodzicom siłę a także nadzieję chorej Michalinie.

– Córka korzystała m.in. z pulsoksymetrów, inhalatorów, respiratora, łóżeczka z nagrzewnicą czy sprzętu do odśluzowywania. Na każdym z tych urządzeń było naklejone serduszko WOŚP. Gdyby nie sprzęt podarowany przez fundację Jurka Owsiaka, to nie wiadomo, co by było – mówi pani Aleksandra. – Jestem wdzięczna tej organizacji, bo dzięki niej życie małej dziewczynki zostało uratowane.

WOŚP po raz kolejny zagra już w najbliższą niedzielę 15. stycznia. Wolontariuszy wyposażonych w puszki i identyfikatory będzie można spotkać na ulicach Grodkowa, Kolnicy, Młodoszowic, Bąkowa i Kucharzowic. O godz. 16.00 w Ośrodku Kultury i Rekreacji zaplanowano występy artystyczne oraz licytacje ciekawych przedmiotów.

Check Also

Referendum strajkowe w grodkowskich szkołach

Dziś zakończy się głosowanie w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodków. Wydano 480 kart, na …