piątek , 28 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Marek Błoch opolskim animatorem roku

Grodkowianin został podwójnie nagrodzony na gali sportowca roku.

W piątek 3 lutego rozstrzygnięto plebiscyt na najlepszego sportowca 2016 roku. Nagrody dla wybitnych działaczy opolskiego sportu są przyznawane już od 49 lat. Podczas uroczystej gali, która miała miejsce w teatrze im. Jana Kochanowskiego ogłoszono oficjalne wyniki oraz wręczono nagrody ufundowane przez Andrzeja Bułę, Marszałka Województwa Opolskiego.

Jedną z nich była nagroda im. Zdzisława Zielonki, która jest przyznawana od trzech lat trenerom oraz animatorom sportu.

– Śp. Zdzisław Zielonka powiedział kiedyś, że aby coś dostać, trzeba coś dać. Trzeba mieć pasję i potrafić współdziałać z innymi ludźmi – mówił tuż przed ogłoszeniem wyniku Marcin Sabat, dziennikarz sportowy.

Ta nagroda powędrowała właśnie do grodkowianina, dla którego było to wielkim i miłym zaskoczeniem.

– Naprawdę nie spodziewałem się tego wyróżnienia. Jest to dla mnie niespodzianka wagi ciężkiej. Zdzisław Zielonka był moim nauczycielem, trenerem a później przyjacielem, którego teraz bardzo brakuje – przyznaje Marek Błoch, trener grodkowskich drużyn młodzieżowych w UKS Olimp Grodków. – Jestem i chciałbym być nadal wielkim animatorem tej idei olimpijskiej poprzez organizację biegów w naszej gminie, na, które wszystkich zapraszam.

Marek Błoch został także najlepszym trenerem WF-u w powiecie brzeskim. Na Opolszczyźnie uzyskał czwarty wynik. Od 33 lat pracuje w zawodzie nauczyciela, obecnie w PG Jędrzejów. Jego wychowanki grały w II lidze seniorek. Jedna z nich do tej pory występuje w ekstraklasie, w zespole KPR Jelenia Góra.

Check Also

Świętujmy razem podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich!

Sięgnęliście po unijne dotacje i odnieśliście sukces? Wspaniale! Teraz pozwólcie, by dowiedzieli się o tym …