niedziela , 19 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

„Marszałkowska Inicjatywa Sołecka”. Pierwsze spotkanie w regionie za nami

Władze regionu przekażą pieniądze opolskim, najmniejszym społecznościom lokalnym – tak w skrócie będzie wyglądać nowa inicjatywa przygotowana przez urząd marszałkowski. Do wydania będzie łącznie ponad 5 milionów złotych.

We wtorek 3 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzegu przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 23 odbył się Konwent Sołtysów Powiatu Brzeskiego. Na spotkaniu omówiono nowy projekt skierowany do wszystkich małych miejscowości w województwie.

– Jesteśmy tutaj, aby omówić inicjatywę, którą adresujemy do sołectw – tłumaczy Monika Jurek, członek Zarządu Powiatu Brzeskiego. – Przede wszystkim nie ma żadnych obaw, że ktoś nie zdąży. To projekt na trzy lata i każda z miejscowości w naszym województwie na pewno skorzysta z tej dotacji. Chcemy przekazać po 5 tysięcy złotych dla każdego sołectwa i te pieniądze będzie można wykorzystać m.in. na organizację festynów, imprez, ale także na inwestycje lub jako wkład własny do jakiegoś zadania.

Dodajmy, że w powiecie brzeskim z Marszałkowej Inicjatywy Sołeckiej skorzysta blisko 100 miejscowości. W całym województwie dotację będzie mogło wykorzystać ponad 1000 sołectw.

W trakcie tego spotkania starosta Jacek Monkiewicz omówił także obecną sytuację Powiatu Brzeskiego.

PB

Check Also

Wielkie serce dla orkiestry

Vouchery, przedmioty kolekcjonerskie, kosz pyszności czy gadżety promocyjne przekazane przez zarząd województwa opolskiego i przewodniczącego …