niedziela , 17 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Marszałkowski Budżet Obywatelski 2018. Zobacz, który projekt otrzymał dofinansowanie

Wiemy, które zadania wybrano do realizacji w powiecie brzeskim.

W II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego dopuszczonych do głosowania było 100 zadań, z czego wybrano do realizacji 25. Na pomysły mieszkańców Opolszczyzny zagłosowało 111 699 osób. W Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim do podziału były 3 mln złotych. Najwyższe  dofinansowanie, które otrzymały niektóre subregiony, wyniosło 150 tys. złotych.

W subregionie obejmującym dwa powiaty głosowano na: 2 projekty subregionalne, 4 projekty dotyczące powiatu nyskiego i 9 projektów dotyczących powiatu brzeskiego.

Wybrano 2 projekty subregionalne, 2 projekty – powiat nyski i 1 projekt – powiat brzeski.

W naszym regionie będą realizowane następujące zadania:

1. Dziś Orlik Klubowy, jutro Stadion Narodowy – II edycja, 11 724 głosów.

– Organizacja od 1 IX 2018 r. do 30 VI 2019 na obiektach sportowych treningów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat – promocja rywalizacji w duchu sportowej walki oraz zdrowego stylu życia, stworzenie dzieciom z różnych środowisk szans na rozwój sportowych talentów i umiejętności, monitoring najzdolniejszych dzieci, zakup profesjonalnego sprzętu do prowadzenia szkolenia na odpowiednim poziomie.

2. Od juniora do seniora – aktywnie spędzaj czas, 5 614 głosów.

– Organizacja spotkań integracyjnych, warsztatów, przeglądów muzycznych, wyjazdów – by zaoferować oryginalne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w nieodpłatnej formie przedstawicielom każdej grupy wiekowej w powiecie.

3. Opolszczyzna – Multikulti, 3 755 głosów.

– Wspólne budowanie kultury regionu przez różnorodność. Projekt zakłada Integrację społeczności lokalnej i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Ma pokazać Opolszczyznę jako miejsce interesujące historycznie i kulturowo oraz znaczenie tradycji we współczesnym budowaniu tożsamości młodego człowieka.

4. 100 pieśni na 100-lecie odzyskania Niepodległości – XXIII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” w Olszance, 2 934 głosów.

– Realizacja XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „TOBIE POLSKO” w Olszance  w październiku i listopadzie 2018 roku, w rocznicę 100-lecia niepodległości. Festiwal będzie organizowany w formie eliminacji konkursowych, koncertu laureatów i biesiady artystycznej. W festiwalu przewiduje się udział około 60-65 wykonawców (około 450 osób) z terenu województwa opolskiego.

5. Bawimy się wspólnie w konstruowanie, kodowanie i programowanie, 2 717 głosów.

– Doskonalenie dziecięcej współpracy, logicznego myślenia i kreatywności poprzez  włączanie technologii w program edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia będą się odbywać 2-3 razy w tygodniu, w grupach dzieci od 2,5-6 lat. Realizować je będą przeszkoleni nauczyciele. Będzie to programowanie bez komputera, czyli praktyczne zajęcia z użyciem mat i plansz edukacyjnych oraz klocków i robotów  z klocków Lego.

Wszystkie wyniki dla województwa opolskiego znajdziecie tutaj.

 

 

Check Also

Atrakcyjny świat nauki

Dzieci i młodzież zagłębiają się w świat przyrody, życia zwierząt, owadów i ptaków. W opolskim …