czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Miasto chce rewitalizacji kolejnych obiektów

cegielnia_506

Grodków przystępuje do Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Dzięki konsultacjom, każdy ma wpływ na to, jakie zadania będą realizowane.

Żeby można było starać się o środki na rewitalizację miasta, konieczne jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. W niej należy oczywiście dokonać wyboru terenów, które znajdują się w kryzysie:

– Trwa diagnoza stanu istniejącego. Przeprowadzamy ankiety, wywiady kwestionariuszowe i prosimy mieszkańców o czynny udział i udzielanie nam różnych informacji, opinii, pomysłów, w jaki sposób można naprawić to, co źle funkcjonuje – Tłumaczy Anna Zając z wydziału inwestycji grodkowskiego magistratu.

Obecnie duży nacisk kładzie się na tak zwane projekty społeczne, które będą miały na celu aktywizację społeczności, na przykład zwiększenie aktywności działalności gospodarczej czy zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz osób starszych.

Jednym z miejsc, które mogłoby aktywizować a zarazem integrować lokalną społeczność jest miejski ratusz, którego spora część jest niewykorzystywana. Czas pokaże, czy zabytek, który doczekał się wreszcie remontu zewnętrznego, uda się odnowić także wewnątrz. Ale to oczywiście wyłącznie jedno z wielu miejsc, które wymagają przywrócenia do stanu z czasów świetności.

Wnioski i sugestie w sprawie programu rewitalizacji miasta można składać za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta lub bezpośrednio w Urzędzie, w pokoju nr 39.

LINK do ankiety:

http://grodkow.pl/321-aktualnosci/4407-aktualnosci/6168-lokalny-program-rewitalizacji-ankieta.html

 

Check Also

Fuszerka na ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc [Zdjęcia]

Liczy sobie ponad pięć kilometrów długości, ma 3 m szerokości, kosztowała ponad 1,7 mln złotych. …