poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

Mieszkaniec Grodkowa okradał market z alkoholu i tytoniu

Grodkowscy funkcjonariusze zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o kradzieże i włamania do jednego z osiedlowych sklepów. Straty oszacowano na ponad cztery tysiące złotych.

Do tych zdarzeń doszło pod koniec lutego i na początku marca tego roku. Wówczas policjanci z Grodkowa otrzymywali zgłoszenia z których wynikało, że w jednym z marketów na terenie miasta dochodzi do kradzieży. Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą, rozpytali świadków i zabezpieczyli monitoring. Na tej podstawie ustalono rysopis i wytypowali podejrzewanego o kradzieże 26-letniego mężczyznę, który został zatrzymany przez śledczych na początku tego miesiąca.

– Jego łupem padał alkohol, a straty jakie spowodował swoim działaniem to ponad 1 000 złotych. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna ma również związek z dwoma innymi zdarzeniami. Odpowie on również za włamania do dwóch sklepów spożywczych w gminie Grodków, do których doszło na przełomie stycznia i lutego. Wówczas łupem podejrzewanego, oprócz alkoholu padły wyroby tytoniowe i artykuły spożywcze. W tym przypadku właściciele swoje straty oszacowali na 3 000 złotych – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Grodkowianin już usłyszał trzy zarzuty związane z kradzieżami i włamaniami, do których się przyznał. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Check Also

Grodków: Kolizja na Sienkiewicza. Zderzenie opla i renault

  W niedzielę po godzinie 16.00 doszło do zderzenia opla z renault. Policja ustaliła, że …