sobota , 20 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Miłośników jazdy na rowerze nie zabrakło

rowerki21 (Kopiowanie)

Za nami II Dziecięce Grodkowskie Wyścigi Rowerkowe.

Na boisko wielofunkcyjne Orlik przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Grodkowie przybyli miłośnicy dwóch kółek w każdym wieku: od tych najmłodszych niespełna trzyletnich dzieci, przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, aż po dorosłych. Ci ostatni nie tylko wyścigom się przyglądali, ale także wystartowali na dziecięcych rowerach.

Tegoroczna edycja Dziecięcych Wyścigów Kolarskich organizowanych przez redakcję portalu i miesięcznika Teraz Grodków 24 cieszyła się jeszcze większą popularnością, niż było to rok temu. Kolarzy przybywało z godziny na godzinę. Daria Babicz z Grodkowa przyszła na boisko wielofunkcyjne ORLIK, by zapisać na zawody swoją 5-letnią pociechę. Rowerki były już u nas zaplanowane od kilku tygodni, więc nie mogliśmy przegapić tej imprezy, która myślę, że sama z czasem się rozreklamuje. Dzieci już jest bardzo dużo, więc można wspólnie z nimi spędzić aktywnie ten czas – mówi pani Daria.

Zawody sędziował Marek Kwiatkowski, który przed startem przypominał młodym kolarzom najważniejsze zasady gry i bezpieczeństwa. Dzieci rywalizowały po trzech wyznaczonych torach. Następnie na dziecięce rowery wskoczyli ich rodzice. Emocji nie brakowało, były wzloty i upadki, ale tutaj nikt nie był przegrany. Każdy otrzymał nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom. W przerwach pomiędzy wyścigami chłopców i dziewczynek w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały zorganizowane zabawy dla rodziców z dziećmi. Trzeba było zrobić 15 przysiadów, pobiegnąć w worku czy odpowiedzieć na pytanie zadane przez spikera. Zadania przygotowane przez organizatorów cieszyły się dużą popularnością wśród najstarszych uczestników.

– Zaliczyłam mały upadek, ale wstałam i nie poddałam się biegnąc do mety. Dobrze, że dzieci miały zajęcie. W ten sposób można było oderwać się od komputera, który pochłania dużo czasu – mówi Renata Doskocz.

Kolejna impreza odbędzie się za rok, już teraz na nią zapraszamy. II Dziecięce Grodkowskie Wyścigi Rowerkowe nie odbyłyby się, gdyby nie pomoc naszych partnerów.

 

Check Also

15. Zlot Master Truck [Zdjęcia]

800 tuningowanych pojazdów, 150 tysięcy widzów, 100 firm z różnych branży – trwa kolejna edycja …