wtorek , 19 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Możesz zostać jednym z nas – wstąp do Policji

Dodatkowe środki dla policji

Policjant – to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowanie. To służba trudna i wymagająca. Jednocześnie przynosi wiele satysfakcji z niesienia pomocy innym i daje możliwości samorealizacji, kształcenia się i awansowania. W tym roku Komenda Wojewódzka Policji przyjmie 138 osób, które chcą wstąpić do mundurowej formacji i spełnią określone kryteria.

Przygoda z Policją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich. Kiedy kandydat spełnia wszystkie kryteria zostaje przyjęty w szeregi formacji i ślubuje„…służyć wiernie Narodowi chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Wtedy adept jest gotowy by rozpocząć półroczny kurs w szkole policyjnej.

Zawód policjant to praca ciekawa ale i wymagająca poświęceń. To również praca dzięki której można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności daje dużo satysfakcji. Zainteresowani służbą w Policji niezbędne informacje, wzory dokumentów znajdą  tutaj►,również na na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu (www.opolska.policja.gov.pl), Komendy Głównej Policji (www.policja.pl). Zapraszamy także do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. W Zespole Kadr i Szkolenia chętni dowiedzą się bezpośrednio jak wygląda procedura wstąpienia w szeregi Policji.

Komendant Główny Policji określił na rok 2018 dla garnizonu opolskiego następujące terminy i limity przyjęć do służby w Policji:

● 16 kwietnia 2018 r. – limit 10 osób

● 2 lipca 2018 r. – limit 50 osób

● 24 września 2018 r. – limit 45 osób

27 grudnia 2018 r. – limit 33 osób

 

Check Also

Atrakcyjny świat nauki

Dzieci i młodzież zagłębiają się w świat przyrody, życia zwierząt, owadów i ptaków. W opolskim …