piątek , 24 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Muzyczna Jesień 2018. Kto wystąpi w piątek, 16 listopada? Lista wykonawców

Koncerty w tym dniu rozpoczną się o godz. 18.00. Sprawdź, kto zagra w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji. Pierwszy półfinał Muzycznej Jesieni.

1. BALWAKO – STRZELIN

Skład zespołu: Wojtek Bałwako – wokal, Piotr Skrzypulec – gitara, Karol Urban – bass, Teodor Górka – instrumenty klawiszowe i Kamil Wrzos – perkusja.

BALWAKO to solowy debiutancki projekt Wojtka Bałwako, w którym znajdziemy brzmienia rodem ze złotego okresu muzyki rozrywkowej. Materiał łączy w sobie energetyczność wywodzącą się z big bitu i rock’and’rolla a chwytliwe poprowadzone wokale przeplatane bluesowymi brzmieniami nadają muzyce wyjątkowy charakter. BALWAKO to ukłon w stronę największych legend muzyki rozrywkowej z powiewem świeżości, która możliwa jest dzięki współczesnej produkcji muzyki. BALWAKO to muzyka, która zmusi nogi do tańca i otworzy serce na melancholię, która w dzisiejszych czasach powoli staje się nam obca.

Link do filmu:

https://video-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t42.9040-2/10000000_2011097205617227_555190751403704320_n.mp4?_nc_cat=104&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6InN2ZV9zZCJ9&_nc_ht=video-frt3-1.xx&oh=aebbb728643d091d2f652ec5448e30b4&oe=5BEDC896

2. CRANK THE TUNES – OPOLE

Skład zespołu: KRISU – drums, samples, vocals; WHYSY – guitar, vocals; MARIAN – guitar, vocals; JACHWACKY – guitar, vocals; BOGU – Bas.

Crank The Tunes założony został w grudniu 2013 roku przez gitarzystów Mariusz Kubickiego, Marka Kubickiego, Janusza Rączy oraz basistę Piotra Kubackiego. Po krótkim poszukiwaniu perkusisty w marcu 2014 do formacji dołączył Dawid Widera. Po kilkumiesięcznym graniu w tym składzie szeregi CTT opuścił Janusz Rączy. Skład zespołu przez dłuższy czas się nie zmieniał, band koncertował w różnych miejscach na Opolszczyźnie. We wrześniu 2015 roku z zespołu odszedł basista Piotr Kubacki a jego miejsce zajął Wojciech Gudz. W marcu 2016 r. w miejsce Wojciecha Gudza do kapeli dołączył Bogusław Lipnicki. CTT powróciło również do składu z trzema gitarami; do bandu dołączył Michał Jachwak. W tym składzie zespół nagrał swój pierwszy singiel do EP-ki o wdzięcznej nazwie „Godzina” oraz zrealizował do niego klip. Na przełomie września 2016 i stycznia 2017 zespół opuścił Dawid Widera, CTT podjęło się też któtkiej, ale owocnej współpracy z Szymonem Riemerem aż w końcu w styczniu 2017 roku do zespołu dołączył perkusista Krzysztof Dobrzański. Przez 2017 rok zespół szlifował materiał do swojej debiutanckiej EP-ki. Na przełomie lipca i października 2017 CTT nagrało swoje debiutanckie demo „Konstrukcja”. Zespół doczekał się klipu do tytułowej piosenki pod koniec listopada 2017. W grudniu 2017 CTT wydało swoją debiutancką EP „Konstrukcja”.

3. HIPNOTYK – OLEŚNICA

Skład zespołu: Marcin Kobiela – guitars/voc, Jarek Grzeszczyk – bass/b.voc, Jakub Rudlicki – drums.

HIPNOTYK to oleśnickie trio tworzące muzykę inspirowaną klasycznym hard rockiem. Zespół powstał w 2014 roku, ale dopiero w 2018 ugruntował się obecny skład i brzmienie ewoluuje w kierunku stoner i progrocka. W lutym 2018 ukazała się EPka „Alter Ego” podsumowująca wcześniejsze dokonania grupy.

4. ZAPAŚĆ – LEŚNICA

Skład zespołu: Daniel „Dyna” Barborka – wokal, Krzysztof „Jadzia” Groński – gitara, Łukasz „Kuki” Goliszewski – gitara/ wokal, Przemek „Puszu” Pilecki – bas/wokal i Tomasz „Bob” Groński – perkusja.

Zespół powstał w połowie 2016 roku z inicjatywy braci Krzyśka i Tomka Grońskich oraz basisty Przemka „Pusza” Pileckiego. We wrześniu do składu dołączył Łukasz Goliszewski, a w styczniu 2017 roku „wokal” obsadził Daniel Barborka. Grupa prezentuje muzykę w gatunkach: Rapcore, Progresive Metal, Hard Progresive Grindcore Rock.

5. SEPTYMOLE – KĘPNO/OSTRZESZÓW

Skład zespołu: Maciej Chwołka – rap/wokal, Aleksandra Danielska – wokal, Daniel Lisek – bas, Patryk Pawlak – perkusja, Miłosz Szefner – gitara/wokal.

Nowy zespół muzyczny założony wiosną 2018 roku. Pomysł na ten zespół był już od dawna, ale dopiero niedawno znalazła się ekipa do grania. Grupa tworzy własny materiał, ma wiele pomysłów, które sukcesywnie wprowadza w życie. Ich muzyka ma w sobie mnóstwo energii i mocy. Wszystko jest połączone z dobrymi tekstami, które są rapowane i śpiewane.

 

6. PORTFINGER – LUBLIN

Skład zespołu: Janek Getler – guitar, Mateusz Hejno – bass, Mateusz Jakubczyk – drums, Robert Sowiński – vocals.

Początki pochodzącego zespołu z Lublina zespołu Portfinger sięgają 2012 roku, którego założycielami są Janek Getler oraz Mateusz Hejno. Skład ostatecznie wykrystalizował się jesienią 2015 roku. Grupa określa swoją twórczość, jako hard rock z licznymi akcentami grunge oraz rocka progresywnego. Zespół brał udział w eliminacjach do Woodstock Festival 2017 a także zdobył III miejsce na Rockowisku w Zwierzyńcu.

7. THE TREE – GLIWICE

Skład zespołu: Agnieszka „Dolores” Karchut – wokal, Krzysztof Wyżgoł – gitara, Michał Malec – bas, Kamil Szczepański – perkusja.

The Tree – czyli połączenie nietuzinkowego gitarzysty, nieposkromionego perkusisty, nieprzewidywalnego basisty i niepowtarzalnej wokalistki. Artyści muzycznie poruszają się w granicach szeroko pojętego rocka czerpiąc z rocka psychodelicznego, punk rocka, aż po ska kończąc. Na ich koncertach nigdy nie brakuje pozytywnej energii, jako, że zespół bawi się grając na scenie.

8. SKØV – WROCŁAW

Skład zespołu: Marcin Niewiadomski – Vocals, Michał Godzisz – Drums, Piotr Bolek – Bass, Mateusz Bajan – Guitars, Wojciech Węgrzyn – Guitars.

Grupa powstała w 2017 roku. Ma już na koncie EP-kę zatytułowaną „Hollow Bricks”. Artyści zamierzają pod koniec tego roku wydać debiutancki album, na, którym znajdzie się 10 utworów. Grają muzykę, którą można określić jako black and roll/ punk metal.

9. NO WAY – KROTOSZYN / PRZYGODZIE

Skład zespołu: Jan Klupś – gitara/ wokal, Eryk Kula – gitara/ wokal, Piotr Pawłowski – bas/ wokal, Jacek Pawłowski – perkusja/ wokal oraz Dawid Rettig – instrumenty klawiszowe.

Kapela rockowa, która powstała w województwie wielkopolskim w marcu 2015 roku. Muzycy przez ponad trzy lata szukali własnego brzmienia i klimatu, który odpowiadał by ich charakterom i upodobaniom muzycznym. Artyści wydali mini album studyjny, na, którym znalazło się pięć utworów. Zespół oscyluje w klimatach grungu w starym stylu z lat 80′ oraz w stylistyce klasycznego rock and rolla.

10. CYNAMONOWY OGRÓD – LEGNICA

Skład zespołu: Albert Pyśk – gitara / wokal,  Łukasz Kozłowski – gitara, Marcin Tokarski – perkusja, Damian Kostecki – bas.

Zespół założony w 2015 roku, w Legnicy. Gra muzykę inspirowaną wieloma gatunkami muzycznymi. W maju tego roku ich debiutancka płyta została nagrodzona w kategorii rock alternatywny, najlepszy debiut na Dolnym Śląsku.

Check Also

Nie ma jak u mamy. Zaproszenie na spektakl

  OKiR zaprasza na spektakl przygotowany przez Studio Piosenki dziecięcej i młodzieżowej, Klub piosenki integracyjnej …