sobota , 25 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Muzyczna Jesień 2019. Kto wystąpi w piątek, 22 listopada? Lista wykonawców

Koncerty w tym dniu rozpoczną się o godz. 18.00. Sprawdź, kto zagra w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji. Pierwszy półfinał Muzycznej Jesieni.

1.  UŚWIT – WROCŁAW

Wiosną 2019 roku we Wrocławiu powstał Uświt. To pięcioosobowy zespół z pogranicza rocka progresywnego i indie. Skład zespołu: Adam Jański – klawisze, Kutay Güler – perkusja (Turcja), Beniamin Łasiewicki – gitara basowa, Grzegorz Śnieg – gitara akustyczna, Joanna Mirowska – śpiew. Na YouTube grupa zaprezentowała dwa utwory zatytułowane – „Zefir” i „Wyjść z Tobą”.

2.  AUTOPOJAZD – OPOLE

Grupa powstała na przełomie września i października w 2007 roku. Początkowo w skład zespołu wchodziły cztery osoby: Grzegorz Południak – wokal, Dawid Doszczątek – Gitara/harmonijka, Mariusz Kubicki – Gitara/wokal, Michał Gamura – bas. Po krótkim poszukiwaniu perkusisty zespół zwerbował… perkusistkę Karolinę Filipek. Taki skład utrzymywał się przez rok, w którym zespół zdobył wyróżnienie na Opolskim Przeglądzie Młodych Zespołów. Na przełomie października i listopada 2008 roku nastąpiła zmiana perkusistki na perkusistę Marka Bociana. Kolejna zmiana składu zespołu nastąpiła w roku 2010, gdzie miejsce Michała Gamury przejął Jacek Korzeniowski. Zespół rozpadł się w wyniku odejścia od formacji perkusisty Marka Bociana w 2012 roku. W maju 2016 roku formacja reaktywowała się w nowym składzie. Przez rok zespół przygotowywał materiał na debiutancką EPkę. Lipiec 2017 – AutoPojazd nagrywa EPkę! Maj 2019 – EP-ka AutoPojazd w fazie miksów! Lipiec 2019 – Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty – „Kulturalna Niedziela”. Muzyka zespołu nie ogranicza się tylko do jednego stylu. Pełno rockowego polotu, z mocnymi gitarowymi riffami z elementami bluesa tworzy wybuchową mieszankę na koncertach. Skład zespołu: Stahu – Wokal, Whysy – Gitara/wokal wspierający, Marian – Gitara/wokal wspierający, Gamur – Bas, Szwajcar – Perkusja\wokal wspierający.

3. PORAŻENI – KAMIENNA GÓRA

Garażowa kapela z Kamiennej Góry. Zaczęło się niewinnie, a skończyło na whisky przy akompaniamencie klasyków rocka. Artyści inspirują się ludźmi i doświadczeniami życiowymi. Grają Rock’n Rolla. Członkowie zespołu: Dąbro – Wokal/gitara, Boguś – Gitara solo, Matej – Bas, Pazder – Perkusja, Marcin Wysopal – inżynier dźwięku, akustyk.

4.  ZAGUBIENI W INTENCJACH – OPOLE

Duet muzyczny działający w myśl zasady – minimum środków, maksimum wyrazu. Grają muzykę autorską w klimacie jazzowo – alternatywnym z elementami muzyki folkowej. Uważają, że warstwa tekstowa jest kompatybilną częścią utworu muzycznego. Opierają się na wąskim instrumentarium, na które składa się wokal, kontrabas i elementy perkusyjne. Cieszą się energią i możliwościami, jakie daje granie na żywo i takie wystąpienia są według nich najbardziej autentyczną formą przekazu. W ich muzyce nie zaznasz nieszczerości i egzaltacji. Otwórz sobie drzwi do świata słodkiej nieważkości! Skład zespołu – Roxana Dąbrowska, Adrian Białek.

5.  KRĄG – LUDWIKOWICE KŁODZKIE

Krąg to duet akustyczny grający autorską muzykę osadzoną pomiędzy magiczną i folkową grą skrzypiec, osobistymi tekstami a niepokorną stylistyką rockową gitary i wokalu. Joanna „Jona” Kołcz – skrzypce oraz Józef „święty” Kołcz – wokal, gitara oraz autor muzyki i tekstów. Grają jako KRĄG od 2016 roku, w Ludwikowicach Kłodzkich położonych w pięknej i tajemniczej Kotlinie Kłodzkiej. W roku 2018 ukazała się debiutancka płyta długo grająca zespołu KRĄG pt. „Wyrocznia Akustycznie”. Sukcesy: III miejsce w kategorii „Najlepszy Wykonawca” podczas 52. edycji Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.

6.  SOFII – WROCŁAW

Solo i 1/3 składu WOMEN FOR HIRE

https://www.facebook.com/women4hire

Wokalistka i autorka tekstów, znana ze składu Women For Hire, ukazała swoją solową odsłonę pierwszym singlem “Kocham ten stan”, który otworzył comiesięczny cykl publikacji utworów z mini albumu “SOLO”. Cała EPka jest w języku polskim a słowa klucze to: stan euforii, wolność umysłu i tworzenia, pasja, relacje damsko-męskie, miłość, poszukiwanie szczęścia i spełnienia.

7. WHITE DEER – GOLESZÓW/ BIELSKO-BIAŁA / PYSKOWICE

White Deer (Biały jeleń) to symbol duszy ludzkiej szukającej źródła, w którym może zaspokoić pragnienie. Ich muzyka będąca mieszanką różnych stylów (blues, indie-rock, reggae, country), opowiada o różnych aspektach życia codziennego, sytuacjach, miejscach, które nas inspirują, pokazując jednocześnie, że w tym wszystkim obecny jest On. Zespół White Deer to mocne brzmienie gitarowe. Skład zespołu: perkusja – Szymon Zontek, gitara basowa – Piotr Jagoda, gitara elektryczna oraz harmonijka ustna – Miron Gruntowski, instrumenty klawiszowe oraz gitara akustyczna – Michał Chelis, wokal – Łukasz Sobczak. Na ich koncertach, poza znakomitą większością autorskich kompozycji, usłyszycie również covery innych artystów takich jak Czesław Niemen czy Ryszard Riedel.

8.  SNOWBLIND – KATOWICE/ CZĘSTOCHOWA

Snowblind to tykająca bomba muzyczna odpalona w 2015 roku w Katowicach oraz Częstochowie. Energia, adrenalina oraz autentyczność to cechy rozpoznawcze zespołu. Muzycy, w tylko sobie znany sposób, łączą ze sobą elementy rocka i metalu, czego wypadkową jest piorunująco uzależniający materiał, gotowy w każdej chwili “rozjechać” potencjalnego słuchacza. Od dwóch lat Snowblind coraz mocniej rozpycha się na krajowym podwórku, czego dowodem jest kilkadziesiąt zagranych koncertów m.in. u boku formacji Acid Drinkers, Nocny Kochanek, Proletaryat, SIQ, Materia, Venflon, Bracia Figo Fagot czy Animations oraz występ na scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny w ramach 24. Pol’and’Rock Festiwal. Pod koniec 2017 roku zespół wydał debiutancki album EP – „Before I Die I Want To”, który zdobył szereg pozytywnych recenzji. Dotychczasowe sukcesy: III Śląski Festiwal Kapel Studenckich w Katowicach 2019 – III miejsce, Akademicki Przegląd Muzyczny w Poznaniu 2018 – I miejsce, II Letni Festiwal Rocka w Jaworznie 2018 – I miejsce, Akademia Rocka w Warszawie 2016 – II miejsce, Free Art Fest From Poland w Częstochowie 2016 – II miejsce. Członkowie zespołu: Bartek Płaszewski „Gumiś” (wokal), Adrian Klimasz „Hadżi” (gitara), Marcin Wyrczyński „Wyry” (bębny), Marcin Kaliński „Kali” (bas).

9.  ŁUNY – ŁÓDŹ

To co spaja wszystkie utwory, to uczucia i emocje, które każdy z nas przeżył i odczuwa każdego dnia. W tekstach nie podajemy jednak rozwiązań, a puszczamy oczko do słuchacza – „Hej, wiemy, jak się czujesz. Też tak mamy. To normalne.” Wypowiadamy na głos to, co każdy z nas ma w środku. Synth-pop-rockowy zespół, w skład, którego wchodzą: Arek Błaszczyk i Adrian Sęk.

10.  SUCK MY GLOVE – OLEŚNICA/ WROCŁAW

Suck My Glove to pełen energii skład trzyosobowy grający i śpiewający pod wezwaniem podkładów elektronicznych. Muzykę jaką można usłyszeć nazywamy SUCK AND ROLL. Cechuje ich niesamowita energia i szczerość wypowiedzi a na dodatek wesoły charakter i dystans do siebie. Muzyka, którą tworzą to kompilacja ponad 30-sto letnich doświadczeń i osłuchaniu się z wieloma nurtami muzycznymi. W zespole panuje zasada „nie uznaje się pustych przebiegów”, stąd oprócz instrumentów w rękach, każdy dostał mikrofon oraz możliwość wyśpiewania swojej partii.

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …