sobota , 25 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Muzyczna Jesień 2019. Kto wystąpi w sobotę, 23 listopada? Lista wykonawców

Koncerty w tym dniu rozpoczną się o godz. 16.00. Sprawdź, kto zagra w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji. Pierwszy półfinał Muzycznej Jesieni.

  1. 1. EEMEE – WROCŁAW

EEMEE – pięcioliterowe słowo wyrażające każdą znaną emocję w jednej chwili. Może oznaczać ból, przyjemność, strach, szczęście, smutek… Wszystko.Artyści prezentują własną definicję muzyki alternatywnej.

Wynurzenie nastąpiło w styczniu 2019 publikacją „Sweet bullshit”. Od tego czasu młodzi muzycy intensywnie pracują nad materiałem na debiut fonograficzny. Po raz pierwszy w całym składzie ich zobaczymy na Muzycznej Jesieni.

2. KRIS ROMSKI – NYSA

Zespół Kris Romski to duet, który tworzą Roman Gałka – vocal /gitara basowa, Krzysztof Gruszka – gitara oraz gościnnie Wojtek Sytnik – perkusja. Zespół to wypadkowa doświadczeń oraz gra w różnych zespołach na terenie Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Muzycznie Kris Romski to energia, szeroko pojęty klimat rockowy i alternatywnej muzyki.

3. ROXANA TUTAJ & GOOD OMEN – ŚREM/ POZNAŃ

Roxana Tutaj & Good Omen, czyli dobry znak, to grupa ludzi z pasją, którą mimo wielu różnic łączy miłość do muzyki. Skład zespołu: Roxana Tutaj – wokal, Basia Plucińska – bas, Maciej Skrzypczak – gitara, Jakub Wietrzyński – gitara, Tomasz Buchwald – perkusja. Na koncie mają m.in. wygrane dwa festiwale tj. BLusowo 2018 oraz X Ogólnopolski Przegląd Kapel Gitarowych w Mosinie.

4. MOB – NOWY SĄCZ

Grupa MOB powstała w 2015 roku. Droga procesu twórczego była długa i wyboista, ale po dwóch latach doprowadziła do zarejestrowania w studio dwóch pierwszych piosenek – „Like Stardust” oraz „Where is the Place for Love”. Chłopaki zabrali się za robotę i stworzyli cały materiał koncertowy. Zakwalifikowali się do konkursu Megafon w Radiu Kraków, dostali się do finału Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu oraz wygrali Orawski Festiwal Artystyczny. W 2019 roku nawiązali współprace z wytwórnią Kayax, która w ramach programu My Name Is New wydała ich singiel „Swanee” w dystrybucji cyfrowej i wsparła merytorycznie w promocji zespołu. Muzyka zespołu Mob to muzyka chwili, nie mająca założeń ani barier stylistycznych. Zaczyna się od fundamentu w postaci melodii i zarysu harmonii, a potem następuje nieograniczona wolność twórcza, muzyczna burza mózgów. Nieważne, że przed chwilą grali bluesa, a chwilę potem pop w stylu lat 80 – jeśli powstały twór ich satysfakcjonuje, zostaje. Piosenki najczęściej pozostają otwarte w formie aż do czasu rejestracji w studio – pozwala to na odrobinę improwizacji w trakcie koncertu na żywo.

5. INCLUSION – KRAKÓW

Inclusion to podkrakowski zespół grający muzykę z gatunku Alternative Metal, pełen rytmicznych i melodycznych rozwiązań, posiadający na koncie trzy EPki: „Nieśmiertelny”, „Skybound” i „Tales of Deliverance”. Grupa odniosła sukcesy podczas przeglądów muzycznych – między innymi zajęła trzecie miejsce na międzynarodowym festiwalu Liheň 2019, który odbył się w czeskiej Ostrawie, a także zdobyła statuetkę im. Tadeusza Nalepy podczas Rzeszowskiej Nocy Rockowej 2019. Dzięki wygranej na Slot Art Festiwal zespół zagrał na głównej scenie festiwalu. Grupa była gościem specjalnym podczas Kick-Offu Ruhrcomer Fest w Niemczech. Inclusion to piątka przyjaciół, których łączy ogromna pasja do muzyki i dobrej zabawy. Koncerty są fuzją energii, emocji i ciężkiego Rock’N’Rolla.

6. GLASSPOP – POZNAŃ

Nowoczesny, syntezatorowy zespół rockowy z Polski. Styl GLASSPOP łamie zasady i stara się definiować muzykę rockową na swój własny sposób. To czysta energia i prawdziwa rock’nrollowa dusza, zmieszane ze świeżymi dźwiękami syntezatora przynoszą epicki, wielowarstwowy dźwięk, który można porównać do artystów takich jak Muse, Redaktorzy, White Lies czy Kasabian.

Zespół założył w 2016 roku Marcin „Maverick” Kujawa i Piotr Tarnawski w Poznaniu. W kwietniu 2018 roku zespół podpisał umowę o zarządzanie z londyńską firmą KRMB Management reprezentowaną przez Kevina Reynoldsa.

W sierpniu 2018 roku wydali pierwszy singiel „Potrzebuję kogoś”. Singiel, który otrzymał bardzo dobre opinie od polskich i niemieckich stacji radiowych. Singiel pojawił się na kilku listach odtwarzania w stacjach regionalnych i studenckich w Niemczech. Z kolei teledysk do utworu „Perfect illusion”, ma już ponad 147 tysięcy odsłon w serwisie YouTube.

7. ELOI – TYCHY

Zespół Eloi powstał w 2018 roku z ogromnej miłości do muzyki i grania. Można by o tym opowiadać, ale nic nie opowie o nich, tak jak ich muzyka. Ona jest najważniejsza. Artyści prezentują muzykę w gatunkach – pop/ rock/ folk.

Skład zespołu: Błażej Banaś – akordeon/ klawisze/ głos, Piotr Tomanek – bębny/ perkusjonalia/ głos, Łukasz Kosicki – głos/ gitara.

8. ÄLSKAR – WROCŁAW

Älskar tworzy muzykę przepełnioną smutkiem i nostalgią. To wrocławski zespół tworzący dźwięki z pogranicza indie folk oraz alternatywy. Jest to kolektyw ludzi, którzy poprzez dźwięki wyrażają swój melancholijny stosunek do rzeczywistości. Piosenki wprowadzają słuchacza w świat zupełnie oderwany od naszego, do lekko baśniowej, śnieżnej scenerii, w której każdy może utożsamić się z wyśpiewanymi słowami. Ich muzyka ciągle ewoluuje, dzięki czemu każdy koncert jest niepowtarzalny.

Älskar ma na swoim koncie występy m.in. w Sofar Wrocław, Balcony TV, Radio Czwórka, Radio RAM, Radio Wrocław Kultura oraz we wrocławskich przestrzeniach, jak np. Stary Klasztor, Dworzec Nadodrze lub Teatr Lalek. W przyszłości planują koncerty poza przestrzenią ziemską, najlepiej na księżycu.Członkowie zespołu: Aleksandra Batycka, Zuzanna Wasielewska, Piotr, Paduszyński, Mikołaj Lisowski, Maciej Knop.

W marcu 2019 roku podczas XXIX edycji Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu, wrocławscy artyści otrzymali dziką kartę od dyrektora OKiR w Grodkowie (występ w półfinałowych koncertach).

9. DŻAMAN – KRAKÓW

Tomasz Dżaman jest regularnym gościem krakowskiej sceny muzycznej. Pierwszy raz szerokiej publiczności pokazał się początkiem 2015 roku, koncertując w duecie z Marcinem Nowakiem, a swój inauguracyjny koncert solowy zagrał w grudniu 2016 roku. Podczas swoich występów gra na gitarze oraz śpiewa – aranżując muzykę na żywo za pomocą loop station, procesora pogłosowego czy też elektronicznego smyczka (e-bow). W repertuarze oprócz kompozycji własnych, ma również covery znanych rockowych oraz popowych przebojów. Obecnie przygotowuje się do nagrań studyjnych kilku swoich autorskich kawałków, a w niedalekiej przyszłości pierwszego longplaya.

Z drugiej strony potrafi wciągnąć Cię w swój muzyczny świat, w którym odpływasz. Od dłuższego czasu pracuje nad tym, aby jego muzyka przekazywała emocje – nostalgię, melancholię, radość, zauroczenie, strach, lęk, szczęście, euforię… Wszystko to zawarte jest w tekstach polskich i angielskich ubranych w intrygującą formę, często tajemniczych z podwójnym dnem.

10. MOYRA – WROCŁAW

Moyra jest kapelą z gatunku Melodic Death Metal przeplatający się z elementami modern. Energetyczne granie, chwytliwe melodie połączone z ciężkością instrumentów a także wokal, który stosuje różne techniki od screamu, growlu po czyste partie nadaje tej kapeli swój własny klimat, jakiego brakowało na polskiej scenie metalowej. Na swoim koncie zespół ma koncerty klubowe oraz występy na festiwalach plenerowych, takich jak: „Beer Fest – Chorzów”, „Festiwal Uwolnić Muzykę” u boku Vader i Rotting Christ, „Pol’and’Rock – Scena Lecha”, „Książ Rock Zone”, „Siekiera Fest” wraz z Frontside i Materią. Oprócz tego zagrali u boku Kat & Roman Kostrzewski, Percival Schuttenbach oraz zagraniczny Infected Rain.

Moyra w 2017 roku wydała pierwszy mini album pt. „Threads of Fate”. Obecnie jest w trakcie nagrywania kolejnej EP-ki, której premiera jest przewidywana na zimę 2020r. Skład grupy: Margo – wokal, Damian – gitara, Charles – gitara, Kacper – bas, Rafał – perkusja.

Zespoły zakwalifikowane z piątkowego półfinału do sobotnich koncertów:

11. PORAŻENI – KAMIENNA GÓRA – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
12. ZAGUBIENI W INTENCJACH – OPOLE – WOJ. OPOLSKIE
13. SOFII – WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
14. SNOWBLIND – KATOWICE/CZĘSTOCHOWA – WOJ. ŚLĄSKIE
15. SUCK MY GLOVE – OLEŚNICA/WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …