środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Muzyczne rendez-vous na Zamku Piastów Śląskich

 

Niedzielny wieczór (11 lutego) na Zamku Piastów Śląskich minął przede wszystkim pod znakiem piosenek o miłości. Wszystko za sprawą pierwszego Koncertu Walentynkowego, który zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Brzegu i Muzeum Piastów Śląskich.

Przed publicznością – która po brzegi wypełniła zamkową Salę Pinottiego – zaprezentowali się wokalistka Anna Żebrowska i pianista Maciej Kieres. Artyści przygotowali program „Muzyczny rendez-vous” oparty o piosenki Violetty Villas i Anny Jantar. Występy przeplatane były licznymi anegdotami z życia tych wybitnych i niezwykle popularnych artystek. Dzięki Maciejowi Kieresowi, który dobrze znał się z Violettą Villas, publiczność miała okazję usłyszeć opowieści o słynnym na całą Warszawę samochodzie wielkiej diwy polskiej estrady, o jej równie słynnych włosach oraz o tym, dlaczego wiecznie spóźniała się na swoje koncerty – w tym również na koncert, który niegdyś dawała w Brzeskim Centrum Kultury. Postać Anny Jantar przybliżyła z kolei jej imienniczka – Anna Żebrowska, która od lat bardzo dobrze czuje się w repertuarze piosenkarki znanej m.in. ze wspaniałego przeboju „Tyle słońca w całym mieście”.

Tuż przed gwiazdami wieczoru wystąpił młody i bardzo utalentowany akordeonista Grzegorz Kuryła, który zachwycał biegłością, z jaką posługiwał się tym wracającym do łask instrumentem. Wcześniej licznie zgromadzoną w zamkowych salach publiczność powitali gospodarze – Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Stanisław Kowalczyk, Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich Dariusz Byczkowski oraz Wicedyrektor Muzeum Piastów Śląskich Anna Techmańska.

Uczestnicy Koncertu Walentynkowego, oprócz uczty duchowej, mogli również liczyć na coś dla ciała – organizatorzy przygotowali bowiem słodkie upominki dla każdego, kto postanowił spędzić.

 

Check Also

Kino Klaps poleca: Chłopiec z burzy, Mój piękny syn oraz Diablo – wyścig o wszystko

Zobacz weekendowy repertuar Kina Klaps. Seanse będą wyświetlane w dniach 15-17 lutego 2019r. Bilety kupisz …