czwartek , 17 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Muzyczny pociąg specjalny przyjedzie do Grodkowa

Po ponad siedmiu latach na grodkowskim peronie kolejowym znów zagrają orkiestry dęte pod przewodnictwem Przemysława Ślusarczyka.

W tym roku na Opolszczyźnie obchodzimy cztery ważne historyczne rocznice: 100-lecie Odzyskania Niepodległości, 20-lecie Samorządności, 175-lecie odcinka linii kolejowej Opole Zachodnie – Brzeg
oraz 170-lecie linii kolejowej Brzeg – Nysa.

Z tej okazji organizatorzy akcji „Kolej na Orkiestrę, czyli Opolski Ekspres Dęty”, przy współpracy przewoźnika, UMWO oraz gmin postanowili, że w tym roku pociąg specjalny pojedzie z Kluczborka i skończy bieg na stacji w Grodkowie, na, której zaplanowano blisko dwugodzinny postój. Skład poprowadzą dwie złączone jednostki SA134, które po drodze zatrzymają się w Bukowie, Opolu i Brzegu.

Na stacjach zagrają artyści reprezentujący Orkiestrę Politechniki Opolskiej, Orkiestrę Dętą Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu oraz Grudzicką Orkiestrę Dętą. To już IX edycja tej imprezy, która została wyróżniona w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2013”. Ostatni raz opolski pociąg specjalny zawitał do Grodkowa w 2010 roku.

Koncert na stacji Grodków Śląski będzie można zobaczyć w sobotę 12 maja. Bilety na przejazd będzie można zdobyć za pośrednictwem patronów medialnych w konkursach. Wystarczy śledzić profile mediów lokalnych na Facebook’u, słuchać radia lub oglądać telewizję.

Check Also

Gary Moore Tribute Band. Koncert w Grodkowie

Jack Moore, syn słynnego Gary’ego – zmarłego w 2011 roku gitarzysty i wokalisty, autora takich …