wtorek , 19 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Na kierowców wkrótce czekają kolejne utrudnienia.

A4autopstrada

Na autostradzie A4 zamkną węzeł Brzeg.

Trwa remont autostrady A4 od węzła Przylesie do węzła Prądy. Remontowana jest jezdnia w kierunku Katowic o długości 30 kilometrów. Prace polegają m.in. na frezowaniu i ułożeniu warstwy ścieranej oraz wiążącej, wymianie korytek ściekowych, a także wykonaniu oznakowania poziomowego. Roboty prowadzone są w systemie 24-godzinnym 7 dni w tygodniu. Planowo codziennie ma być wbudowywane około 1 600 ton masy bitumicznej. Pozwoli to ułożyć dziennie nową nawierzchnię na około 1,2 km jezdni. W związku z prowadzoną inwestycją kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Należy sprawdzać ostrzeżenia i komunikaty zarówno na znakach, jak i tablicach świetlnych.

Korzystający lub mający zamiar skorzystać z autostrady A4 mają możliwość przez całą dobę dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na trasie dzwoniąc pod numer 19 111. Natomiast dla kierowców, którzy utkną w korkach np. z powodu wypadku przygotowaliśmy butelkowaną wodę do picia oraz toalety – informuje Michał Wandrasz, rzecznik Oddziału GDDKiA w Opolu.

Obecnie zostało wyremontowanych 9 kilometrów drogi. Trwają odbiory prac wykonanych w ramach II etapu modernizacji opolskiego odcinka autostrady A4. Następnie rozpoczną się kolejne roboty, a wraz z nimi utrudnienia dla podróżnych. Grodkowianie, którzy będą chcieli podróżować autostradą muszą zaplanować jazdę drogami alternatywnymi. Wkrótce zostaną zorganizowane objazdy.

– Na czas wykonywania remontu A4 w dniach od 1 do 15 sierpnia, całkowicie dla ruchu zostanie zamknięty węzeł Brzeg. Również nie będzie możliwości skorzystania w tym czasie z MOP-u Wierzbnik – dodaje Wandrasz.

Średni ruch dobowy na odcinku autostrady A4 między Wrocławiem a Katowicami potrafi przekroczyć nawet 100 000 pojazdów na dobę. Remont najstarszych odcinków autostrady A4 pozwoli utrzymać odpowiedni komfort podróżowania i podniesie poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

 

 

 

 

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.