sobota , 21 Lipiec 2018
Z ostatniej chwili

Nauczyciele z Grodkowa uhonorowani medalami oraz nagrodami MEN

naucyzciele

Na Opolszczyźnie odznaczenia odebrało aż 530 pedagogów.

Podczas wojewódzkiego Święta Edukacji Narodowej, które odbyło się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu wręczono krzyże zasługi nadawane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz medale MEN za długoletnią służbę. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. grodkowianin Wiesław Jakubowski, który z rąk Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka odebrał Srebrny Krzyż Zasługi. Nauczyciel z Grodkowa, na co dzień pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3, gdzie od wielu lat uczy dzieci muzyki oraz prowadzi zespoły artystyczne.

W Opolu nie tylko wręczono podziękowania za codzienny trud pracy w wychowywaniu dzieci i młodzieży, ale także przedstawiciel rządu odniósł się do proponowanej reformy edukacji.

– Czekają nas zmiany właśnie po to, by następne pokolenia mogły w sposób wzorowy konkurować ze swoimi rówieśnikami na całym świecie. Abyśmy na każdym poziomie – jak chociażby na rynku pracy, przygotowali młodzież do tego, aby była najlepsza na świecie – mówił podczas uroczystości Adrian Czubak, wojewoda opolski. – Te zmiany, które zostaną wprowadzone to nie rewolucja, to ewolucja. Poprzedzona wieloma konsultacjami, spotkaniami w całej Polsce przez Panią minister, przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także związkami zawodowymi po to, by dokładnie zdiagnozować, zaplanować i wdrożyć takie zmiany, które spowodują, że odpowiemy na wymogi współczesnego świata – dodał.

W samym Grodkowie burmistrz Marek Antoniewicz nagrodził dyrektorów placówek oświatowych oraz wyróżniających się nauczycieli.

Check Also

Otwórz głowę, młody obywatelu! Podsumowanie projektu

Obecnie narzeka się często na młodzież. Że jest zła, zapatrzona w siebie i wirtualny świat …