niedziela , 17 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Nauczyciele z Grodkowa uhonorowani medalami oraz nagrodami MEN

naucyzciele

Na Opolszczyźnie odznaczenia odebrało aż 530 pedagogów.

Podczas wojewódzkiego Święta Edukacji Narodowej, które odbyło się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu wręczono krzyże zasługi nadawane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz medale MEN za długoletnią służbę. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. grodkowianin Wiesław Jakubowski, który z rąk Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka odebrał Srebrny Krzyż Zasługi. Nauczyciel z Grodkowa, na co dzień pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3, gdzie od wielu lat uczy dzieci muzyki oraz prowadzi zespoły artystyczne.

W Opolu nie tylko wręczono podziękowania za codzienny trud pracy w wychowywaniu dzieci i młodzieży, ale także przedstawiciel rządu odniósł się do proponowanej reformy edukacji.

– Czekają nas zmiany właśnie po to, by następne pokolenia mogły w sposób wzorowy konkurować ze swoimi rówieśnikami na całym świecie. Abyśmy na każdym poziomie – jak chociażby na rynku pracy, przygotowali młodzież do tego, aby była najlepsza na świecie – mówił podczas uroczystości Adrian Czubak, wojewoda opolski. – Te zmiany, które zostaną wprowadzone to nie rewolucja, to ewolucja. Poprzedzona wieloma konsultacjami, spotkaniami w całej Polsce przez Panią minister, przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także związkami zawodowymi po to, by dokładnie zdiagnozować, zaplanować i wdrożyć takie zmiany, które spowodują, że odpowiemy na wymogi współczesnego świata – dodał.

W samym Grodkowie burmistrz Marek Antoniewicz nagrodził dyrektorów placówek oświatowych oraz wyróżniających się nauczycieli.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.