niedziela , 19 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Niesamowite zdjęcia Grodkowa, którego już nie ma [Zdjęcia]

Ponad 400 zdjęć m.in. ze zbiorów Marka Kwiatkowskiego, Ryszarda Kasperka i Jakuba Popów można podziwiać na Facebook’u.

Strona o nazwie „Kocham Grodków” została założona w lipcu 2017 roku i zyskała już ponad 1,5 tysiąca fanów. Jej założycielem jest były samorządowiec i animator sportowy Marek Kwiatkowski. Grodkowianin niemalże codziennie publikuje ciekawe materiały, które pokazują jak na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zmieniło się nasze miasto. Możemy tam znaleźć obrazy, zdjęcia i pocztówki. Oprócz zakamarków Grodkowa także są prezentowani jego byli i obecni mieszkańcy, którzy osiągają niezwykłe sukcesy w swoich dziedzinach lub udzielają się społecznie na rzecz miasta.

Ciekawe fotografie na pocztówkach przedstawiające starodawne miasto udostępnił Ryszard Kasperek. Na nich widać kamienice, które dziś już nie istnieją oraz zabytki i parki, w których znajdowały się pokaźne pomniki i fontanny.

Na kolejnych zdjęciach możemy podziwiać lodowisko pomiędzy osiedlem spółdzielczym Morcinka a stadionem miejskim, wschodnią część Rynku, licealne i zawodowe zespoły muzyczne, orkiestrę dętą oraz dzwony kościelne z 1937 roku wykonane przez firmę Gunter z Wrocławia.

Również warto zwrócić uwagę na zdjęcie, które udostępnił Jakub Popów. Na nim można zobaczyć, jak w 1957 roku wyglądała w Grodkowie stacja kolejowa, na, której rozebrano część infrastruktury.

Furorę robi ujęcie chłopczyka na kucyku, który stał w 1965 roku. Tuż za nim zaparkowały perełki motoryzacji (Żuk, Warszawa), a także był wóz rozwożący mleko w metalowych bańkach.

Więcej unikatowych materiałów dotyczących starego i obecnego Grodkowa znajdziecie na tej stronie – www.facebook.com/kochamgrodkow/

Należy dodać, iż w tym roku nasze miasto obchodzi 750. urodziny, a sama linia kolejowa nr 288, która przebiega przez Grodków istnieje już 170 lat.

Check Also

Fabryka styropianu stanie w Grodkowie

Firma Austrotherm jest pierwszym właścicielem jednej z trzech działek znajdujących się w grodkowskiej podstrefie Wałbrzyskiej …