poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

Nowe drogi powstaną w gminie Grodków

Za kwotę ponad 3,5 milionów złotych na terenie gminy Grodków zostaną przebudowane trzy drogi.

Wkrótce roboty drogowe rozpoczną się w Jaszowie. Do 30 września firma „Domax” z Boronowa wykona pełną konstrukcję jezdni o powierzchni 1950 m². Nowa droga zostanie wybudowana za kwotę 487 622,32 zł brutto. Na tą inwestycję miasto zamierza pozyskać dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Magistrat również ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Opolskiej w Grodkowie oraz zgłosił wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wartość tej inwestycji to ponad 1,6 mln zł. Zakres prac obejmuje też przebudowę ulic Sadowej, Klonowej i Zielonej, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, wymianę 5 słupów elektrycznych oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Zakończenie prac przewidziano na 31 października br.

Również remontu doczeka się droga wojewódzka nr 385 na odcinku Kopice – Krasna Góra.

– Chcemy przebudować nawierzchnię jezdni, nasypów i skarp na długości około 1 kilometra drogi. Sam pas drogi zostanie poszerzony do 6,5 m. Obecnie analizujemy złożone oferty pod względem merytorycznym i rachunkowym. Wybrany wkróce wykonaca będzie miał 75 dni na zrealizowanie wszystkich prac – informuje Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W przetargu wystartowało osiem firm. Najtańszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo „Larix” z Lublińca, które oczekuje kwoty ponad 1,4 mln zł. ZDW na tą inwestycję zabezpieczyło 1,8 mln zł.

 

Check Also

Łabędź przy tamie w Więcmierzycach. Akcja strażaków

Około godz. 17.20 grodkowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o łabędziu, który wylądował w jednym z basenów …