środa , 22 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Nowe drogi powstaną w gminie Grodków

Za kwotę ponad 3,5 milionów złotych na terenie gminy Grodków zostaną przebudowane trzy drogi.

Wkrótce roboty drogowe rozpoczną się w Jaszowie. Do 30 września firma „Domax” z Boronowa wykona pełną konstrukcję jezdni o powierzchni 1950 m². Nowa droga zostanie wybudowana za kwotę 487 622,32 zł brutto. Na tą inwestycję miasto zamierza pozyskać dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Magistrat również ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Opolskiej w Grodkowie oraz zgłosił wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wartość tej inwestycji to ponad 1,6 mln zł. Zakres prac obejmuje też przebudowę ulic Sadowej, Klonowej i Zielonej, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, wymianę 5 słupów elektrycznych oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Zakończenie prac przewidziano na 31 października br.

Również remontu doczeka się droga wojewódzka nr 385 na odcinku Kopice – Krasna Góra.

– Chcemy przebudować nawierzchnię jezdni, nasypów i skarp na długości około 1 kilometra drogi. Sam pas drogi zostanie poszerzony do 6,5 m. Obecnie analizujemy złożone oferty pod względem merytorycznym i rachunkowym. Wybrany wkróce wykonaca będzie miał 75 dni na zrealizowanie wszystkich prac – informuje Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W przetargu wystartowało osiem firm. Najtańszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo „Larix” z Lublińca, które oczekuje kwoty ponad 1,4 mln zł. ZDW na tą inwestycję zabezpieczyło 1,8 mln zł.

 

Check Also

Głosuj codziennie na Jędrzejów. Podwórka Talentów NIVEA

NIVEA po raz kolejny zaprasza wszystkich do wspólnego budowania wyjątkowych placów zabaw, dzięki którym dzieci …