czwartek , 17 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Nowe miejsca pracy w Grodkowie

Producent mebli tapicerowanych poszukuje osób chętnych do pracy na stanowiskach krawiec/krawcowa i szwacz/szwaczka.

Firma Benix już zatrudnia 656 pracowników w fabrykach znajdujących się na terenie województwa Wielkopolskiego. Jednak zapotrzebowanie na meble jest tak duże, że ich producent musi inwestować w dalszy rozwój firmy. Kolejny oddział Benixa zostanie otwarty w Grodkowie przy ul. Wrocławskiej 62.

– Budynek jest już postawiony, wymaga tylko dokończenia i remontu. Jest to obiekt dwupoziomowy o powierzchni 1 150 m². Zakładamy, że wszystkie prace adaptacyjne uda się wykonać bez zbędnej zwłoki i z produkcją będzie można ruszyć już w czerwcu tego roku – informuje Krzysztof Zimny, z-ca dyrektora generalnego w firmie Benix. – Dlatego teraz musimy skompletować kadrę, która będzie dla nas pracować w nowym oddziale na Opolszczyźnie. Praca w tym miejscu odbywać się będzie w systemie jednozmianowym, w godzinach od 7:00 do 15:00.

W pierwszym etapie firma jest gotowa zatrudnić 60 osób, które mogą liczyć na umowę o pracę bezpośrednio z Benixem na okres próbny trzech miesięcy, z możliwością przedłużenia na czas określony bądź nieokreślony. Pracodawca oferuje podstawowe wynagrodzenie minimalne w wysokości 1 850 zł brutto plus premię oraz dodatki socjalne.

– Proponujemy pracownikom pracę w systemie motywacyjnym różnicującym poziom wynagrodzenia od poziomu i jakości wykonanej pracy – zaznacza Krzysztof Zimny.

W pierwszej kolejności pracę otrzymają mieszkańcy gminy Grodków. Poszukiwane są m.in. krawcowe i szwaczki. Rekrutację i nabór pracowników już prowadzi  filia Powiatowego Urzędu Pracy w Grodkowie. W kolejnych etapach zatrudnienie może wzrosnąć. Niewykluczone, że w przyszłości do nowej fabryki mebli potrzebni będą także krojczy i tapicerzy oraz osoby posiadające umiejętności czy specjalistyczne uprawnienia.  Wszystko zależy od rozwoju sytuacji, po zakończeniu pierwszego etapu naboru pracowników. Na razie przedsiębiorca skupia się na uruchomieniu szwalni, gdzie będą szyte materiały tapicerskie.

Benix już w ubiegłym roku zatrudnił 12 kobiet, które wykonują pracę w dzierżawionym pomieszczeniu przy ul. Sienkiewicza 102. Wkrótce pracownice będą szkolić nową grupę zatrudnionych osób.

Check Also

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019: kto wchodzi z opolskich list?

Tak głosowali mieszkańcy Opolszczyzny na 138 kandydatów do Sejmu. Spośród nich mandaty otrzymało 12 osób. …