czwartek , 22 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Nowe pociągi dla Opolszczyzny

j7

Województwo Opolskie rozstrzygnęło przetarg na dostawę siedmiu fabrycznie nowych trzyczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Zamówienie zrealizuje firma Newag z Nowego Sącza.

W przetargu startowała także bydgoska PESA, która zdobyła łącznie 90,03 punktów. Zamawiający wybrał ostatecznie korzystniejszą ofertę Newagu, który zdobył komplet punktów w przedmiotowym zamówieniu.

Wykonawca najprawdopodobniej dostarczy trójczłonowe Impulsy typu 36WE. Pojazdy te są wyposażone w dwa wózki napę­dowe i toczne oraz cztery sil­niki trak­cyjne o łącznej mocy 1600 kW pozwa­lające na rozwinię­cie pręd­ko­ści do 160 km/h. Każdy z pojazdów musi posiadać nie mniej niż 320 miejsc, w tym 170 siedzących; bezpłatny bezprzewodowy Internet „WiFi”, wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych, fotele z łokietnikami, gniazdka elektryczne, klimatyzację oraz system wzmacniania sygnału telefonów GSM.

Na zakup nowych składów zarząd województwa przeznaczył prawie 75 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z budżetu województwa opolskiego.

Od 5 do 7 nowoczesnych składów samorząd województwa kupi, po czym „wniesie” je do spółki Przewozy Regionalne. Będą wozić pasażerów po liniach obsługiwanych przez tego przewoźnika m.in. na trasach Wrocław Główny – Kędzierzyn-Koźle, Opole Główne – Strzelce Opolskie, Wrocław Główny – Racibórz.

Pierwszy z zamówionych pociągów na Opolszczyznę ma przyjechać do 20 czerwca 2016 roku, a ostatni do naszego regionu trafi w 2018 roku.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …